Instalki.pl » Aktualności » Software » WatchOUT, czyli Yanosik bazujący na sztucznej inteligencji
Poniedziałek, 22 Marzec 2021 15:21, Wpisany przez Daniel Karcz
WatchOUT
Sztuczna inteligencja ostrzeże o zagrożeniach na drodze.

Światło dzienne ujrzała innowacyjna aplikacja dla kierowców o nazwie WatchOUT, która stworzona i rozwijana jest przez polski startup mający swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Dzięki rejestrowaniu oraz analizie obrazu pochodzącego z kamery wbudowanej w smartfonie potrafi ona ostrzegać użytkownika o zagrożeniach, na jakie natchnąć się może podczas podróży samochodem.

WatchOUT"

WhatchOUT - alternatywa dla Yanosika


WatchOUT stanowi alternatywę dla popularnego wśród polskich kierowców Yanosika i dostarcza istotnych z punktu widzenia zmotoryzowanych informacji o zagrożeniach na drodze, ale nie tylko. Różnica pomiędzy aplikacjami jest jednak znacząca. O ile w przypadku wspomnianego Yanosika powiadomienia bazują na zgłoszeniach użytkowników, tak WatchOUT działa w sposób zautomatyzowany.

Obraz rejestrowany przez kamerę smartfona jest analizowany i przetwarzany przez zaawansowane algorytmy wykorzystujące mechanizm sztucznej inteligencji (AI). Potrafią one w czasie rzeczywistym wychwytywać i dostarczać kierowcy dane o takich utrudnieniach jak duże natężenie ruchu, ograniczenia prędkości, fotoradary, wypadki czy nawet o zużytej nawierzchni jezdni.

Aplikacja wydawać się może doskonałym rozwiązaniem dla kierowców ceniących sobie bezpieczeństwo, oszczędność czasu lub pieniędzy, które przeznaczyć należałoby na ewentualne mandaty. Twórcy przekonuję, że WatchOUT idealnie sprawdzi się również w firmowej flocie, pozwalając na monitorowanie stylu jazdy i sposób eksploatacji samochodów przez zatrudnionych kierowców.


To jednak nie wszystko. Autorzy zapowiadają, że w niedalekiej przyszłości aplikacja wyposażona zostanie w funkcje szybkiego i wygodnego wyszukiwania miejsc parkingowych w okolicy czy mapę punktów ładowania samochodów elektrycznych. W planach jest również wydanie dedykowanego urządzenia, które umożliwiłoby korzystanie z WatchOUT bez konieczności uruchamiania aplikacji na smartfonie oraz które zapewniałoby całodobowy monitoring samochodu i skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą.

Aplikacja WatchOUT dostępna jest bezpłatnie do pobrania na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą iOS-a. Wersja dla smartfonów z Androidem zgodnie z zapewnieniami ma zostać wydana niebawem.

Źródło: watchoutai.com