Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 za darmo. Microsoft szczerze: tak, ta metoda działa
Poniedziałek, 22 Marzec 2021 13:34, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 darmowyZaskakujące.

Metody na darmowego Windowsa wciąż działają i jest ich co najmniej kilka. Po co kupować wątpliwego pochodzenia klucze wystawiane na różnych platformach sprzedażowych, skoro można na przykład korzystać z Windows 10 bez aktywacji, zupełnie bezpłatnie? Wystarczy pobrać najnowszą wersję Windows 10 poprzez Media Creation Tool, zainstalować ją, nie podawać klucza na etapie instalacji i gotowe. Przedstawiciel Microsoftu na oficjalnej stronie pomocy technicznej przypomniał właśnie o innej, potencjalnie jeszcze lepszej metodzie.

Windows 10 za darmo dla posiadaczy Windows 7 i Windows 8.1


Kilka lat temu firma Microsoft oferowała możliwość bezpłatnego ulepszenia systemów Windows 7 i Windows 8/8.1 do Windows 10. Oficjalnie program zakończono 29 lipca 2016 roku, ale faktycznie nie zmieniło się nic. Posiadacze oryginalnych kluczy wyżej wymienionych systemów w dalszym ciągu mogli i wygląda na to, że nadal mogą aktualizować swoje oprogramowanie bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat. Zapewnił o tym przedstawiciel Microsoftu w odpowiedzi na pytanie jednego z internautów, którą zdaniem przedstawiciela serwisu Windows Latest później edytował.

Czytaj też: Siedem rzeczy, których nie wiedziałeś o Windows XP

windows 10 za darmo 2021
Zapytanie o możliwość bezpłatnego ulepszenia Windows 8.1 do Windows 10. | Źródło: mat. własny z forum MS

"Od lat używam systemu Windows 8.1 i powiedziano mi, że mogę bezpłatnie zaktualizować system do systemu Windows 10. Czy to możliwe i jak to zrobić" - zapytał jeden z internautów. Moderator forum wsparcia technicznego Microsoftu odpowiedział krótko: "Tak, możesz to zrobić". Najwyraźniej któryś z przełożonych stwierdził, że taka wypowiedź godzi w wizerunek firmy, która oficjalnie przecież na to nie pozwala, bowiem post został już wyedytowany i zawiera teraz wymijającą kwestię, mówiącą o wygaśnięciu terminu darmowego ulepszenia.

Bezpłatne ulepszenie do Windows 10


Aby skorzystać z opcji darmowej aktualizacji, należy wykorzystać program Windows Media Creation Tool na komputerze z zainstalowanym i aktywowanym systemem Windows 7 lub Windows 8.1. Spośród dostępnych opcji w instalatorze wystarczy wybrać "uaktualnij ten komputer teraz". Podczas instalacji program zapyta Cię, czy chcesz zachować swoje pliki, czy też dysk ma zostać wyczyszczony. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na pierwszą opcję donoszą, że aplikacje zainstalowane przez nich na Windows 7 bez problemów działały na Windowsie 10. Zainstalowanie systemu Windows 10 "na czysto" przy użyciu kluczy z Windows 7 lub Windows 8 nie musi zakończyć się pomyślną aktywacją OS-u.

instalator systemu windows 10
Źródło: mat. własny

Przypominam, że Microsoftowi zawsze zależało przede wszystkim na tym, aby jak największa liczba użytkowników komputerów korzystała z systemów Windows. Gigant z Redmond traktował kwestie zabezpieczeń drugorzędnie, co doskonale pokazuje przykład Windowsa 95. Windows 95 akceptuje numer seryjny 111-1111111. Wiedziałeś o tym?

Źródło: Windows Latest, Microsoft