Instalki.pl » Aktualności » Software » Zaskakujące. Te zdjęcia nie są prawdziwe, to tylko fotorealistyczne rendery
Piątek, 19 Marzec 2021 15:28, Wpisany przez Anna Borzęcka
blender-renderyNieźle.

To niesamowite, jak daleko zaszła technologia, a w tym technologia związana bezpośrednio z grafiką komputerową. Mistrzowie tej dziedziny potrafią tworzyć w przeróżnych dostępnych na rynku programach obrazy i animacje, które często sprawiają wrażenie, jakby wcale nie były dziełem człowieka, a widokami uchwyconymi na zdjęciach czy nagraniach. Właśnie tak jest w przypadku renderów, którego autorem jest Blitter, użytkownik serwisu Blender Artists skupiającego całą rzeszę miłośników programu Blender.

Blender to bardzo pozytywnie oceniany otwartoźródłowy program przeznaczony do tworzenia i renderowania trójwymiarowej grafiki oraz animacji. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów, niewielkich wymagań sprzętowych oraz ogromu oferowanych możliwości jest on konkurentem popularnego 3DS Max.

Rendery niczym fotografie


Co takiego w Blenderze stworzył człowiek o pseudonimie Blitter? Zanim na to pytanie odpowiem, przyjrzyj się poniższym fotografiom. No właśnie – czy są to fotografie, mimo że wglądają na zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym sprzed mniej więcej 20 lat? Nie, to fotorealistyczne rendery, które powstały w Blenderze z użyciem silnika Cycles, na komputerze wyposażonym w kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti.

blender-1
Źródło: Blitter

blender-2
Źródło: Blitter

blender-3
Źródło: Blitter

blender-4
Źródło: Blitter

blender-5
Źródło: Blitter

blender-6
Źródło: Blitter

blender-7
Źródło: Blitter

blender-8
Źródło: Blitter

Jak widać, jedne obrazy stworzone przez artystę lepiej oszukują nasze oczy niż inne. Gdyby nie to, że na niektórych „zdjęciach” skóra ich bohaterki jest nieco zbyt „plastikowa”, jak u lalki, trzeba by się im naprawdę dobrze przyjrzeć, by zdać sobie sprawę z tego, że są to rendery.

blender-9
Źródło: Blitter

Serwis Blender Artists jest miejscem, w którym można znaleźć całe mnóstwo realistycznych, i nie tylko, renderów i obrazów. To doskonale pokazuje, jak wszechstronnym i użytecznym programem jest Blender.

Pamiętaj, że aplikację Blender możesz pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: BlenderArtists, fot. tyt. Blitter