Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10X - poznaliśmy możliwą datę premiery
Piątek, 19 Marzec 2021 13:19, Wpisany przez Aleksander Piskorz
netflix usuwanie marzec 1
Zabraknie jednak istotnej funkcji.

Microsoft od wielu miesięcy przygotowuje finalną, stabilną wersję systemu Windows 10X. Nowe oprogramowanie miało zadebiutować już jakiś czas temu, jednak jego premiera została przesunięta. Najnowsze informacje zdradzają, kiedy dokładnie możemy spodziewać się stabilnego wydania wspomnianego systemu. Okazuje się, że pierwsze urządzenie działające pod kontrolą Windows 10X pojawi się jeszcze na przestrzeni 2021 roku.

Windows 10X zbliża się wielkimi krokami

Według Windows Central, Microsoft ma zamiar wydać pierwszą, stabilną wersję oprogramowania Windows 10X tej wiosny, z premierą wstępnie zaplanowaną na drugą połowę 2021 roku. Amerykańska firma rzekomo chciała dostarczyć pierwsze urządzenie ze swoim oprogramowaniem już wiosną, ale nie udało się jej podpisać odpowiednich umów na czas.

Konkretna informacja na temat możliwej premiery w trzecim kwartale 2021 roku, to zdecydowanie dobry omen.Czym jest Windows 10X?


Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, Windows 10X to specjalna wersja systemu Windows 10, która została zaprojektowana od postaw dla składanych komputerów oraz urządzeń hybrydowych. To także konkurencja dla Chrome OS od Google oraz próba Microsoftu w dotarciu do klientów przeznaczających mniej pieniędzy na komputer do pracy i edukacji.

Niestety jest pewien minus całego rozwiązania. Windows 10X nie będzie domyślnie obsługiwał aplikacji Win32, nawet pomimo opóźnienia związanego z jego premierą oraz dłuższego rozwoju przez producenta. Windows Central twierdzi, że obecnie priorytetem Microsoftu jest rozpowszechnienie rozwiązań takich, jak Windows Virtual Desktop czy CloudPC – w ramach streamingu starszych aplikacji.

Wygląda więc na to, że harmonogram wydania Windows 10X będzie zgodny z powrotem uczniów do szkół.

Możemy spodziewać się prawdziwego wysypu sprzętów od wielu producentów. Niektóre z nich będą zapewne dostępne w przyjaznej dla portfela cenie.

Źródło: XDA / fot. Microsoft