Instalki.pl » Aktualności » Software » Bez 8 GB RAM nie uruchomisz nowego Google Chrome na smartfonie
Czwartek, 18 Marzec 2021 11:22, Wpisany przez Maksym Słomski
chrome 8 gb smartfonAbsurd?

Niedawno informowaliśmy Was, że najnowsza desktopowa wersja Chrome 89 ogranicza zużycie pamięci RAM na komputerach - w końcu. W tym kontekście całkiem zabawnie brzmi to, że najnowsze wydanie popularnej przeglądarki internetowej na smartfony wymaga... 8 GB pamięci RAM. To nie żart. Chodzi o Google Chrome w wersji 64-bitowej, która jest zupełnie inną aplikacją, niż wcześniej się tego spodziewano.

Google Chrome 64 bit, czyli bez 8 GB RAM nie podchodź


Tuż po udostępnieniu Chrome 89, przedstawiciele Google nareszcie podali interesujące nas szczegóły związane z nowym wydaniem Chrome dla smartfonów. Aby automatycznie otrzymać wariant 64-bitowy mobilnej przeglądarki, musisz dysponować telefonem z systemem Android 10 lub nowszym, wyposażonym w najmniej 8 GB pamięci RAM. Brzmi kuriozalnie? Owszem.

"Dla tych z Was, którzy wybrali najnowsze urządzenia z Androidem (Android Q lub nowszy i 8 GB lub więcej pamięci RAM), przebudowaliśmy Chrome na 64-bitowy plik binarny, oddając w Wasze ręce stabilniejszą apkę Chrome, która ładuje strony do 8,5% szybciej i 28% płynniej, jeśli chodzi o przewijanie i opóźnienie wejścia." - głosi komunikat na Blogu Chromium.

chrome RAM meme
Google Chrome zrobi dobry użytek z każdej ilości pamięci RAM. | Źródło: Internet

Jak widać, posiadacze najwydajniejszych i najnowszych smartfonów będą cieszyć się znacznie lepszym działaniem omawianego tu narzędzia. A reszta? Cóż, w poszukiwaniu szybkości i stabilności działania zawsze można udać się na poszukiwania innej przeglądarki mobilnej. Cóż to za czasy, żeby przeglądarka internetowa na smartfonie wymagała 8 GB RAM-u?...

Jak pobrać Chrome 64 bit na smartfona?


Najpierw sprawdź, którą wersję Chrome posiadasz, wpisując w pasku adresu mobilnej przeglądarki Chrome chrome://version. Jeśli nie otrzymałeś wersji 64-bitowej (ta dystrybuowana jest automatycznie na urządzenia spełniające wymienione wyżej kryteria), możesz ją pobrać z APK Mirror. Poszukaj wersji pasującej do twojego urządzenia i wybierz wersję z 64-bitową architekturą. Pamiętaj, że jeśli Google uzna, że Twój telefon nie jest gotowy na aplikację 64-bitową, może zrobić downgrade Chrome do wersji 32-bitowej przy okazji kolejnej aktualizacji.

Źródło: Google