Instalki.pl » Aktualności » Software » Mała wielka zmiana w Microsoft Teams. Nauczyciele i wykładowcy będą zachwyceni
Wtorek, 16 Marzec 2021 17:10, Wpisany przez Jan Domański
Microsoft TeamsOpcja poprawi prowadzenie lekcji i wykładów.

Pewnie nie raz widzieliście kompilacje różnych wpadek ze zdalnego nauczania. Cześć z nich jest faktycznie zabawna i raczej nie zrobiła żadnej szkody, ale wielokrotnie takie sytuacje doprowadzały do niemożliwości sprawnego prowadzenia lekcji lub wykładów. Microsoft wkrótce udostępni nowe narzędzia administracyjne dla gospodarzy spotkań na Teams, które powinny wyeliminować część problemów tego typu.

Poprawki w zarządzaniu audio spotkaniami Microsoft Teams jeszcze w kwietniu


Na stronach pomocy Microsoftu można zauważyć wpis o planowanych nowych opcjach w Microsoft Teams, które będą dotyczyły wszystkich edycji - zarówno jako aplikacje na systemy stacjonarne, mobilne jak i webowe. Informacja datowana jest na 12 marca, a opisane w niej funkcje powinny wejść w życie jeszcze w kwietniu tego roku, choć nie podano konkretnego dnia. Zmiany dotyczą rozszerzenia możliwości zarządzania dźwiękiem przez osoby, które są gospodarzami spotkań. Jak możemy przeczytać w szczegółach (w luźnym tłumaczeniu):

Microsoft TeamsSzczegóły zmian dotyczące Microsoft Teams / foto: Instalki.pl - Microsoft

"Osoby prowadzące spotkania i ich organizatorzy mogą elastycznie zarządzać uprawnieniami dźwięku uczestników. Uczestnicy nie muszą już prosić organizatorów lub prowadzących o rozmowę, aby umożliwić im dezaktywację wyciszenia, a prowadzący i organizatorzy mogą uniemożliwić wyłączanie wyciszenia poszczególnym uczestnikom zamiast robienia tego zbiorczo dla wszystkich uczestników."

Uczniowie w końcu z indywidualnym wyciszeniem w Microsoft Teams


Najprostszym typem sytuacji, które mogą mocno skorzystać na wprowadzeniu nowych narzędzi, są oczywiście zdalne lekcje i wykłady. Niezależnie od tego, czy dany przejaw zakłócania porządku będzie miał podłoże w zwykłej chęci przeszkadzania czy był dziełem przypadku i lekkomyślności (np. niezbyt ciche zajęcie się własnymi sprawami chociażby przez oglądanie filmu i ignorowanie lekcji przy jednoczesnym zapomnieniu o włączonym mikrofonie), a może nawet w zwyczajnych problemach technicznych, w końcu będzie można odpowiednio reagować.

Zobacz również:
Świetny organizer dla gracza i kinomana. Kanapowa podstawka Couch Console


Wykładowcy i nauczyciele otrzymają możliwość ingerencji w takich przypadkach blokując mikrofony poszczególnym osobom. Jeśli chodzi o biznesowe wykorzystanie Microsoft Teams, zapewne nowości także polepszą pracę, ale można przypuszczać, że oświata skorzysta na tym o wiele mocniej.


Źródło: techradar / Microsoft / Foto tytułowe: Microsoft