Instalki.pl » Aktualności » Software » Używasz Google Chat? Oto przydatna nowość
Wtorek, 16 Marzec 2021 16:34, Wpisany przez Piotr Malinowski
Google Chat
Ciekawa nowość.

Jeśli korzystacie z usług wchodzących w skład Google Workspace, to z pewnością macie w swoim Kalendarzu zapisany szereg spotkań, o których po prostu musicie pamiętać. Koncern planuje Wam to ułatwić poprzez wprowadzanie interesujących rozwiązań. O czym dokładnie mowa?

Google Chat nie pozwoli Ci zapomnieć o spotkaniu


Od dłuższego czasu trwa proces integracji Gmaila z innymi aplikacjami od giganta. Wszystko po to, by nie trzeba było za każdym razem przechodzić do osobnego programu w celu np. zaplanowania spotkania czy uzupełnienia listy rzeczy do zrobienia. W kliencie pocztowym znalazł się także Google Chat.

Jako użytkownicy możemy powiązać dany kontakt z konkretnym wydarzeniem zapisanym w Kalendarzu. Może się jednak zdarzyć, że mimo tego zapomnimy do kogoś napisać bądź zadzwonić. W celu uniknięcia takich sytuacji zaimplementowana zostanie nowa funkcja okrzyknięta jako „Sugestie”.

Google ChatSkrót kalendarza w zakładce Google Chat | Źródło: Google 

Google Chat
Spotkanie w Kalendarzu Google | Źródło: Google

Google Chat (zarówno ten w Gmailu, jak i w formie dedykowanej aplikacji) wyświetli nazwę zaplanowanego spotkania przy powiązaną z nim osobą. Taka forma sugestii widoczna będzie przez czas trwania wydarzenia, jak i 10 minut po jego zakończeniu.

Nie da się ukryć, iż taka funkcjonalność może okazać się naprawdę zbawienna dla zapominalskich użytkowników. Oczywiście sytuacje, kiedy zapomnimy o czymś ważnym nie zdarzają się zbyt często, lecz warto dmuchać w tym przypadku na zimne.

Nowość jest już wdrażana i powinna trafić do wszystkich w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: Google