Instalki.pl » Aktualności » Software » Darmowy menedżer haseł Bitwarden z nową przydatną funkcją
Wtorek, 16 Marzec 2021 13:37, Wpisany przez Maksym Słomski
bitwarden pobierzJest pewien haczyk.

Po ostatnim zamieszaniu związanym z menadżerem haseł LastPass, wielu internautów szuka programu, który mógłby go godnie zastąpić. Na jedną z ciekawszych alternatyw zaczyna wyrastać darmowy Biwarden, wzbogacony właśnie o dwie szalenie przydatne funkcje. Już wcześniej warto było się nim zainteresować, a teraz dostaliście ku temu jeszcze mocniejsze argumenty.

Bitwarden z funkcją przesyłania szyfrowanego tekstu i plików


Mam nadzieję, że nie należycie do grona osób wykorzystujących to samo hasło do wszystkich swoich kont. W dobie popularności menedżerów haseł jest do postępowanie skrajnie nie odpowiedzialnie. Programy tego rodzaju pozwalają zapisywać dowolną liczbę haseł, chronić je przed niepowołanym dostępem i przypominać dokładnie w tym momencie, w którym jest to potrzebne. Jednym z takich narzędzi jest zaktualizowany niedawno Bitwarden.

Od teraz użytkownik Bitwarden może wysyłać swoim rozmówcom specjalne linki do zawartości szyfrowanej w dokładnie taki sam sposób, w jaki szyfrowane są hasła w obrębie wirtualnego sejfu. Przykład? Znajomy pyta Was na Messengerze o hasło dostępowe do jakiegoś pliku. Zamiast podawać je w postaci czystego tekstu, możecie wysłać znajomemu link do treści zaszyfrowanej w Bitwarden. Znajomy nie musi dysponować aplikacją, aby odczytać przesłaną w ten sposób treść. W identyczny sposób da się udostępniać pliki o rozmiarze do 100 MB.

bitwarden hasla
Źródło: Bitwarden

Przesyłane dane są szyfrowane z obu stron. Dodatkowo da się ustawić hasło, czas automatycznego usuwania od jednej godziny do siedmiu dni, datę wygaśnięcia aż do 30 dni, a nawet ustawić maksymalną liczbę użytkowników, którzy mają dostęp do określonej treści. Przykład? Ustaw wartość na 1, a będziesz mieć pewność, że wysłane przez Ciebie informacje będą widoczne tylko dla jednej osoby, zanim zostaną permanentnie usunięte.Czy jest jakiś haczyk? Jest. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, potrzebujesz płatnego konta. Cena wynosi 1 dolar (ok. 3,80 złotych) miesięcznie lub 10 dolarów (ok. 38 złotych) rocznie.

Czytaj także: Najlepsze menedżery haseł na Windowsa, Linuxa i Androida (2020)

Pobierz Bitwarden - to nic nie kosztuje


Darmowy menadżer haseł Bitwarden pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy aplikacji w wersjach na wszystkie popularne systemy operacyjne oraz w postaci wtyczki do przeglądarek internetowych Chrome, Edge, Opera i Firefox. Aplikacja w wydaniu na iOS znajduje się w App Store. Stosowne odnośniki znajdziesz poniżej.


Źródło: Bitwarden