Instalki.pl » Aktualności » Software » Chrome 90 odmieni funkcję kopiowania i wklejania (Ctrl + C, Ctrl + V)
Sobota, 13 Marzec 2021 13:01, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Chrome 90 BetaWygodna funkcja zmierza do przeglądarki.

Przeglądarki internetowe już dawno przestały być tylko programami do przeglądania zasobów sieci. Twórcy implementują w nich mniej lub bardziej przydatne funkcje, które coraz częściej mocno zintegrowane są z systemem operacyjnym.

W najnowszej wersji Chrome 90 Beta znalazły się usprawnienia związane z tak prozaiczną funkcją jak kopiowanie i wklejanie. Co w tej kwestii można ulepszyć? Okazuje się, że naprawdę sporo.

Ulepszone kopiowanie i wklejanie w Chrome


Przeglądarka rozwijana przez Google wspiera już przeciąganie i upuszczanie plików z menadżera plików, co oznacza, że możesz po prostu "złapać" plik znajdujący się na pulpicie systemu Windows i upuścić go, np. w tworzonej wiadomości e-mail jako załącznik. Podobne rozwiązanie na być teraz zintegrowanie z systemowym schowkiem.

Chrome 90 Clipboard filenames

Chrome 90 Beta umożliwia kopiowanie plików bezpośrednio z menadżera plików i wklejanie ich na witrynach internetowych. Oznacza to, że aplikacje internetowe będą mogły odczytywać ścieżkę lokalizacji pliku.

Nowa funkcja ukryta jest za flagą chrome://flags/#clipboard-filenames i z pewnością potrzeba sporo czasu zanim twórcy aplikacji internetowych zaczną ją implementować na szeroką skalę.

Polecamy: Która przeglądarka internetowa jest najszybsza? To kwestia wiary

Więcej nowości w Chrome 90 Beta


Poza omówioną powyżej funkcją, w nadchodzącej wersji przeglądarki znajdziemy ładniejsze i dokładniejsze modele AR oraz wsparcie dla kodeka AV1, zoptymalizowanego pod kątem wideokonferencji przy użyciu WebRTC.

Źródło: Chrome