Google Meet z obsługą „kafelków” na urządzeniach mobilnych

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google Meet z obsługą „kafelków” na urządzeniach mobilnych
W ostatnim czasie mamy do czynienia z dosyć dynamicznym procesem aktualizacji komunikatorów od Google. Teraz przyszedł czas na Meet, czyli aplikację umożliwiającą przeprowadzanie wideokonferencji. Z nowości ucieszą się osoby korzystające z niej na urządzeniach mobilnych.

Google Meet wyświetli więcej użytkowników na jednym ekranie

Nie będzie zaskoczeniem jeśli powiem, że smartfony posiadają mniejsze ekrany niż monitory. Przez ten fakt trudno umieścić pokaźną ilość informacji na kilkucalowym wyświetlaczu. Wypadałoby się jednak chociaż postarać. Jak się okazuje, do mobilnej wersji Google Meet nadchodzi właśnie funkcja pozwalająca wykorzystać całą przestrzeń.

Mowa o specjalnym „kafelkowym” widoku uczestników spotkania. Teraz na jednym ekranie wyświetlony zostanie podgląd z maksymalnie ośmiu kamer, co niewątpliwie stanowi spore rozszerzenie dotychczasowego ograniczenia. Na każdym „kafelku” pojawią się także dane konkretnego użytkownika oraz jego stan (czy jest wyciszony, czy też aktualnie mówi).

google meet spotkanie 2Źródło: Google (via 9to5google)

Na razie jednak nowość zawita wyłącznie do usługi w wersji na system iOS. Będzie można z niej skorzystać zarówno dzięki dedykowanej aplikacji Meet, jak i tej zintegrowanej z Gmailem. Google nie podaje konkretnej daty debiutu na Androidzie – wspomniano jedynie magiczne słowo „wkrótce”. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

google meet spotkanie 3Źródło: Google (via 9to5google)

Dodatkowo zapowiedziano nieco innych funkcji. Osoby korzystające z Meet spodziewać się mogą m.in. obsługi podzielonego ekranu i opcji obrazu w obrazie. Pojawi się także możliwość wybrania spersonalizowanego tła oraz sekcja Q&A.

Źródło: 9to5google / Foto. Google 

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.