Gmail na Androida ułatwi kopiowanie adresów e-mail

Piotr MalinowskiSkomentuj
Gmail na Androida ułatwi kopiowanie adresów e-mail
Klient pocztowy od Google regularnie otrzymuje aktualizacje wprowadzające nowe funkcje. Część z nich nie jest na pierwszy rzut oka widoczna i tak naprawdę dopiero w trakcie użytkowania dowiadujemy się, że „o, tego chyba nie było”. Cóż – właśnie mamy do czynienia z implementacją usprawnienia tego typu.

Gmail usprawni jedną z funkcji

Jeśli korzystacie z Gmaila na Androida, to pewnie zdarzyło Wam się kiedyś kopiować jakikolwiek adres e-mail. W tym celu należy go przytrzymać i wtedy u dołu ekranu pojawia się specjalne okno zawierające zbawienny przycisk „Kopiuj”. Być może nie jest to skomplikowany proces, lecz nieco nieintuicyjny – po prostu całość mogłaby być lepiej zaprojektowana.

Jak się okazuje, część użytkowników zaczęła zauważać drobne zmiany w obrębie tejże funkcjonalności. Redakcja portalu Android Police poinformowała, iż będzie wystarczyło jedynie pojedyncze kliknięcie w adres e-mail (odbiorcy, nadawcy lub osoby pośredniczącej), by ukazało się rozwijane menu.

gmail kopiowanie 2Źródło: Android Police 

Z jego poziomu zarówno skopiujemy wybrany ciąg znaków, jak i go usuniemy. Co ważne – nowy interfejs pojawi się tuż pod klikniętym adresem, a nie jak poprzednio, u dołu ekranu. Jest to drobne usprawnienie, które jest niewątpliwie pozytywną ewolucją.

Kiedy możemy spodziewać się wdrożenia aktualizacji? Tego nie wie nikt. Wygląda na to, że nowość nie jest dostępna jeszcze u większości użytkowników, więc pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie przez Google.

Źródło: Android Police / Foto. Google, pixabay.com (TheDigitalWay)

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.