Instalki.pl » Aktualności » Software » InPost: nadanie bez etykiety z nowymi metodami płatności
Środa, 10 Marzec 2021 12:40, Wpisany przez Piotr Malinowski
inpost etykieta 12W końcu!

Nie da się ukryć, że implementacja opcji nadawania przesyłki bez potrzeby drukowania etykiety to rewolucja w InPost. Całość jednak wciąż znajduje się w fazie pilotażu – firma testuje przeróżne rozwiązania oraz stara się usprawniać to, co jeszcze nie do końca działa.

InPost - za nadanie paczki zapłacisz także kartą


Do tej pory funkcja obsługiwała płatności wyłącznie przez platformę BLIK, co w przypadku większości użytkowników zapewne nie stanowiło problemu. Nie każdy jednak z tej formy szybkiego przelewu korzysta i ma ją aktywowaną, więc rozumiem irytację części osób. Na szczęście zapowiedziano zmiany.

Jak możemy bowiem przeczytać na oficjalnej stronie InPost:

Opłacając przesyłkę bez etykiety skorzystasz z szybkich przelewów DotPay, BLIK-a, a także kart płatniczych Visa oraz MasterCard. W przyszłości dodamy do aplikacji również popularne Apple Pay oraz Google Pay. Wszystkie opcje znajdziesz na etapie wyboru metody płatności, zaraz po wypełnieniu danych odbiorcy.

 
Mamy więc do czynienia ze sporym ułatwieniem i – w końcu – szerszym wyborem. Warto pamiętać, iż z opcji nadawania przesyłki bez potrzeby drukowania etykiety można skorzystać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile. Można ją pobrać z Google Play, App Store lub Huawei AppGallery. Wysłanie paczki możliwe jest z kolei w każdym paczkomacie o dowolnej porze.

Źródło i foto: InPost