Instalki.pl » Aktualności » Software » Visual Studio Code ze wsparciem dla komputerów Mac M1
Wtorek, 09 Marzec 2021 10:11, Wpisany przez Maksym Słomski
Visual Studio Code 1.54 apple m1Dobre wieści.

Visual Studio Code to darmowy profesjonalny i wieloplatformowy edytor kodu źródłowego. Dostępny na systemy Windows i macOS obsługuje kolorowanie składni, jest zintegrowany z systemem kontroli wersji Git oraz dysponuje wbudowaną obsługą JavaScript, TypeScript i Node.js, oferując przy tym rozszerzenia dla innych języków i środowisk uruchomieniowych. Cenione narzędzie doczekało się właśnie aktualizacji przeprowadzonej z myślą o nowych komputerach Mac z procesorem Apple M1.

Visual Code Studio 1.54


Najnowsza wersja Visual Code Studio 1.54 może być wykorzystywana przez użytkowników komputerów Apple Mac z procesorami ARM Apple M1. To pierwsze stabilne wydanie cenionej apki, która daje taką możliwość. Od teraz deweloperzy nie muszą instalować Rosetty, aby uruchamiać Visual Code Studio na tych sprzętach. Przekłada się to na odczuwalnie lepszą wydajność programu.

Zintegrowany Terminal w Visual Studio Code. | Źródło: Microsoft

"Z przyjemnością informujemy, że najnowsza stabilna wersja Visual Code Studio współpracuje w pełni z komputerami z chipami Apple M1. Użytkownicy tych komputerów mogą teraz używać VS Code bez emulacji za pomocą Rosetty i z pewnością zauważą nie tylko lepszą wydajność, ale też dłuższy czas pracy na baterii ich laptopów. Ślemy podziękowania dla społeczności za zgłaszanie problemów na wczesnym etapie prac nad nową wersją aplikacji" - napisali przedstawiciele Microsoftu w swoim komunikacie.

Wszystkie zmiany w Visual Code Studio 1.54 prześledzisz w tym miejscu.

Visual Studio Code - pobierz za darmo


Program Visual Studio Code pobierzesz bezpłatnie za pośrednictwem naszej bazy plików. Wystarczy kliknąć na jeden z poniższych odnośników, aby pobrać aplikację w wariancie dla systemów Windows lub macOS.


Źródło: Microsoft