Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp: kopie zapasowe czatów zabezpieczysz hasłem
Poniedziałek, 08 Marzec 2021 15:14, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp halslo 2Ważna nowość.

Zespół odpowiedzialny za aplikację WhatsApp nie próżnuje. Praktycznie każdego tygodnia pojawiają się pogłoski o nadchodzących nowościach. Tym razem mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy do tej pory obawiali się o kopie zapasowe swoich czatów zapisanych w chmurze.

WhatsApp z istotną funkcją bezpieczeństwa


Wszystkie czaty w WhatsApp chronione są szyfrowaniem end-to-end. Oznacza to, że wgląd do nich mają tylko nadawcy i odbiorcy poszczególnych konwersacji. Zabezpieczenie to nie obejmuje jednak kopii zapasowych wiadomości przechowywanych w chmurze na np. Dysku Google. To leży już w kwestii osoby odpowiedzialnej za taką platformę.

Cóż, niedługo ma się to nieco zmienić. Jak informuje WABetaInfo, trwają właśnie testy funkcji pozwalającej na zabezpieczenie kopii zapasowych czatów za pomocą hasła. Ma to pomóc w zapobieganiu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do danych przez osoby trzecie. Ustawiony przez użytkownika ciąg znaków będzie niezbędny w momencie chęci przywrócenia zapisanych rozmów.Potwierdzenie numeru telefonu - zwiększenie bezpieczeństwa w WhatsApp


Z udostępnionych zrzutów ekranu możemy dowiedzieć się także, że proces ustawiania hasła będzie wymagał potwierdzenia numeru telefonu, co ma dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo. Dodatkowo WhatsApp nie będzie miał wglądu w udostępniane dane, więc zalecane jest zapisanie hasła w kilku miejscach. Z poziomu usługi nie będzie opcji jego odzyskania.

Nie da się ukryć, że tego typu nowość z pewnością okaże się przydatna dla części osób korzystających z WhatsAppa i dbających o swoje dane. Warto też mieć na uwadze, iż deweloperzy implementują tego typu funkcje w dosyć kontrowersyjnym dla aplikacji okresie. W maju bowiem w życie wejdzie nowy regulamin, który wywołał obawy dotyczące braku wyboru jeśli chodzi o to, jakie dane przekazywane są przez użytkowników do Facebooka.

Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp