Instalki.pl » Aktualności » Software » Martwa konsola z aktualizacją. Nintendo Wii U dostało update po ponad 2 latach
Piątek, 05 Marzec 2021 14:37, Wpisany przez Jan Domański
Nintendo Wii U aktualizacjaPoprawki mimo prawie 9 lat od premiery.

Nintendo Switch jest świetną konsolą, która mimo kilku lat na karku, wciąż bardzo dobrze się trzyma. Gracze polubili jej odmienny od konkurencji charakter. Od wydania w 2017 roku jest naprawdę popularna i stanowi pewną przeciwwagę dla tradycyjnych stacjonarnych konsol. Nie dziwne, że Nintendo wprowadziło edycję Lite, a także według wielu pogłosek ma jeszcze w tym roku zająć się Nintendo Switch Pro.

Tak długie wsparcie Wii U, to godne podziwu zagranie


Zdawało by się, że poprzednik w postaci Nintendo Wii U będący stacjonarną maszyną jest w pełni zapomniany. Tym bardziej, że większość występujących na nim gier Nintendo przeniesiono na Switcha. O dziwo nie. Firma wydała poprawki oprogramowania Wii U mimo długiego czasu bez jakichkolwiek aktualizacji. Poprzednie dostarczono prawie dwa i pół roku temu. Miały numer 5.5.3. Ostatnia w pełni stacjonarna konsola (w końcu Nintendo Switch też ma tryb w doku, ale bardziej jest produktem mobilnym) legitymuje się teraz systemem w wersji 5.5.5.

Nie jest to duży przeskok w numeracji, ale też ciężko powiedzieć, co dokładnie zmieniono w sofcie tego mającego już grubo ponad 8 lat sprzętu. Nintendo mówi tylko o dalszych ulepszeniach ogólnej stabilności systemu i innych drobnych poprawkach w celu zwiększenia komfortu użytkowania. Co ciekawe, to nie jedyny taki przypadek w ostatnich miesiącach. W grudniu zaktualizowano oprogramowanie konsoli Sony PlayStation 3, która jest znacznie starsza niż Nintendo Wii U, bo od jej premiery minęło ponad 14 lat.

Zobacz również:
Sony PS3 wciąż aktualizowane. Nawet po debiucie PS5 leciwa konsola dostała łatkę


Źródło: theverge / Foto tytułowe: Nintendo