Instalki.pl » Aktualności » Software » Wszystkie istotne nowości w nowym Microsoft Edge 89
Piątek, 05 Marzec 2021 18:10, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft edge 89 pobierzJest ich sporo.

Jeśli czytałeś dziś uważnie publikowane przez nas aktualności, wiesz już, że Microsoft Edge 89 uruchamia się szybciej nawet o 41% od poprzednich wersji aplikacji. To tylko jedna z wielu zmian wprowadzonych wraz z najnowszą aktualizacją. Przeglądarka internetowa Microsoftu w nowej odsłonie zawiera kilka istotnych innowacji, którym warto przyjrzeć się bliżej. A nuż ktoś skusi się ją wypróbować? Z miesiąca na miesiąc staje się coraz ciekawszą propozycją, co pokazują dane związane z jej udziałami w rynku.

Nowości w Microsoft Edge 89


1. Szybsze uruchamianie Edge 89


Przeglądarka Microsoft Edge 89 może uruchamiać się nawet o 41% szybciej. Dlaczego? A dlatego, że niektóre składniki wczytywane będą wraz ze startem systemu, a nie w momencie włączania aplikacji. Nie spodoba się to osobom, które z Edge korzystać nie zamierzają. Temu tematowi poświęciliśmy dziś osobny wpis, do którego to chciałbym Was odesłać.

2. Usypianie kart, czyli tzw. sleeping tabs


Nareszcie wszyscy użytkownicy Edge'a skorzystają z doskonałej funkcji usypiania nieużywanych kart (tzw. sleeping tabs). Przeglądarka automatycznie uśpi karty nieużywane przez określony w opcjach czas. Dzięki temu zmniejszeniu ulegnie zużycie pamięci RAM (średnio o 16%) oraz zasobów procesora (średnio o 26%). Uśpione karty będą miały po prostu deaktywowane wszelkie swoje zadania.

Użytkownik może ustawić czas, po którym nieużywane zakładki zostaną uśpione. | Źródło: Microsoft

3. Pionowe zakładki


Oto funkcja, której nie ma chyba żadna inna przeglądarka. Microsoft w Edge 89 upowszechnia wśród wszystkich użytkowników układ pionowy grup kart. To doskonały dodatek do możliwości łączenia aktywnych kart w grupy, nadawania im nazw i przypisywania kolorów.

4. Menu rozszerzeń


menu rozszerzen
Źródło: Windows Latest

Microsoft Edge nareszcie dostał odświeżone menu rozszerzeń, które bardzo przypomina to, co znają użytkownicy Google Chrome. Minimalistyczne, przejrzyste... takie jak powinno być. Funkcja ta może nie być początkowo dostępna u wszystkich użytkowników - u mnie nie jest widoczna.

5. Priorytetyzowanie otwartej karty


pionowe karty
Pionowo pogrupowane karty, z lewej strony ekranu. | Źródło: Microsoft

Microsoft wraz z Edge 89 przedstawia funkcję throttlingu nieaktywnych kart, stworzoną przez inżynierów Google w ramach projektu Chromium. Pozwoli ona graniczyć użycie zasobów, nadając priorytet aktywnej karcie przed kartami działającymi w tle, co powinno przełożyć się na wydłużenie czasu pracy na baterii komputerów mobilnych. Proces skupia się na throttlingu JavaScript i nie będzie miał najmniejszego wpływu muzykę w nieaktywnych kartach lub powiadomienia z tych kart.

Microsoft Edge 89 - pobierz i sprawdź nowości


Najnowszą wersję przeglądarki internetowej Microsoft Edge 89 znajdziesz w naszej bazie oprogramowania. Wystarczy kliknąć jeden z poniższych odnośników, aby przejść do pobierania wariantu na systemy Windows lub macOS


Źródło: Microsoft