Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarkowy OneDrive w końcu z ciemnym motywem
Piątek, 05 Marzec 2021 15:35, Wpisany przez Piotr Malinowski
onedrive nowosc dokument 3Microsoft dzieli się nowościami.

Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami usługi OneDrive, to z pewnością zauważyliście, że w lutym trafiło do niej kilka naprawdę przydatnych funkcjonalności. Część z nich jest już dostępna dla wszystkich, a niektóre debiutują dopiero po stronie serwera. Microsoft przedstawił podsumowanie ubiegłego miesiąca.

One Drive z szeregiem nowości. Wśród nich ciemny motyw


Niewątpliwie najciekawszym usprawnieniem było zaimplementowanie trybu ciemnego do przeglądarkowej wersji OneDrive. Technologiczny gigant postanowił na mroczną czerń oraz szarość. Większość osób powinna być zadowolona z dodatkowej opcji personalizacji. Zwłaszcza, że tzw. dark mode jest dostępny od dawna w aplikacji na urządzenia mobilne.

dark mode setŹródło: Microsoft

Platforma wzbogaciła się także o panel zawierający szczegóły udostępnianego dokumentu. Specjalne okno poinformuje użytkowników o m.in. szacowanym czasie czytania, a także kluczowych elementach tekstu. Nowość ma pomóc w podjęciu decyzji czy plik należy uznać za pilny i otworzyć go akurat w tym momencie. Microsoft zastrzega, iż powyższe dane nie będą widoczne dla plików oznaczonych jako „poufne”.

onedrive nowosc dokument 1Źródło: Microsoft

Zakładki w plikach PDF dla iOS


Teraz coś dla osób korzystających z OneDrive na iOS. Do usługi trafiła właśnie obsługa zakładek dla plików w formacie PDF. Tym samym będzie można zaznaczyć fragment, na którym zakończyło się czytanie lub po prostu wskazać ważny moment w tekście. Nie da się ukryć, iż jest to przydatna nowość. Użytkownicy OneDrive na Androida muszą się jeszcze nieco uzbroić w cierpliwość – podobna funkcja trafi do aplikacji „wkrótce”.

onedrive nowosc dokument 2Źródło: Microsoft

Wszystkie powyższe usprawnienia powinny już być dostępne. Jeśli nie widzicie ich u siebie, to zapewne za kilka dni w końcu się u Was pojawią.

Źródło i foto: Microsoft