Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowe ikony w Windows 10 Sun Valley. Zabawa typu znajdź różnice
Czwartek, 04 Marzec 2021 16:25, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 nowe ikonyDla spostrzegawczych.

Każdy nowy dzień przybliża użytkowników systemu Windows 10 do otrzymania długo wyczekiwanej aktualizacji o nazwie kodowej Sun Valley. Windows 10 21H2, czyli druga po planowanej na maj aktualizacji 21H1, przyniesie znaczące zmiany w wyglądzie interfejsu OS-u Microsoftu. Wiemy, że w oprogramowaniu zagoszczą nowe animacje, nowy pasek zadań oraz nowe Centrum Akcji. Spodziewać możemy się także zaokrąglonych rogów okien systemowych oraz ikon, które podziwiać mogą już korzystający z buildów preview w ramach programu Windows Insider.

Nowe ikony w Windows 10 Sun Valley (21H2)


Aktualizacji Sun Valley dla systemu Windows 10 należy spodziewać się na przełomie października i listopada bieżącego roku. Przyniesie ona odświeżenie interfejsu Fluent Design, na które składała się będzie cała masa drobnych elementów, stopniowo wprowadzanych w kolejnych testowych buildach systemu. W najnowszych kompilacjach Microsoft zaprezentował garść nowych ikon. Konia z rzędem temu, kto pierwszy dostrzegł różnice pomiędzy starymi grafikami i nowymi. Ja bym ich na pewno nie dostrzegł z miejsca, gdybym nie miał przed sobą zestawu starych i nowych ikon. Spójrzcie sami.

Zobacz też: Korzystaj z Windows 10 21H1 już teraz. Zobacz, jak to zrobić

windows 10 ikony 2
Obecny wygląd ikon w Windows 10. | Źródło: WindowsLatest

windows 10 ikony 1
Odświeżone wersje ikon z Windows 10. | Źródło: WindowsLatest

Jak zapewne zauważyliście, nowe ikony, podobnie jak inne elementy systemowe, zostały zaokrąglone i wygładzone. Po najechaniu kursorem na ikonę, ta zmienia swój wygląd na stary - nie wiadomo czy jest to zabieg celowy, który utrzyma się w stabilnej wersji aktualizacji 21H2, czy ma on jedynie pozwolić testerom lepiej uzmysłowić sobie wprowadzone zmiany.

Czytaj także: Windows 10 za darmo? Dzięki temu trikowi to nadal możliwe

windows 10 ikony nowe
Zestaw nowych ikon w Windows 10 Sun Valley. | Źródło: WindowsLatest

Wprawny obserwator dostrzeże, że Microsoft korzysta z fontu Segoe. Zmiany są widoczne nie tylko w menu Ustawień, ale także w Menu Start i na kilku innych kartach opcji systemowych.

Jak oceniacie wszystkie zmiany zapowiadane w następnych odsłonach Windows 10?

Źródło: WindowsLatest