Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome – odróżnianie profili użytkowników będzie łatwiejsze
Środa, 03 Marzec 2021 14:14, Wpisany przez Anna Borzęcka
google-profilePrzeglądarkę czekają zmiany.

Niestety, nie każdy użytkownik komputera może mieć go do dyspozycji tylko dla siebie. Zwłaszcza obecnie, w dobie pandemii, takie urządzenia często dzieli między sobą wiele osób. W takiej sytuacji każdy użytkownik ma dla siebie oddzielne konto w systemie operacyjnym, a jeśli nie to przynajmniej własny profil w przeglądarce. Z drugim przypadkiem związany jest poważny problem – jako że często profile odróżnia od siebie tylko ikona w prawym górnym rogu ekranu, nietrudno je między sobą pomylić. Google pragnie ten problem rozwiązać.

W ciągu nadchodzących tygodni przeglądarka Chrome ma zyskać aktualizację, która kompletnie odmieni system profili użytkowników. Za jej sprawą, najprościej mówiąc, po prostu łatwiej będzie się wśród poszczególnych profili połapać.

Chrome z czytelniejszymi profilami


Wkrótce, za każdym gdy użytkownik będzie uruchamiał Google Chrome, ujrzy ekran powitalny, za pośrednictwem którego będzie musiał wybrać profil, z którego pragnie korzystać. Dzięki temu zawsze będzie miał pewność, że używa tego profilu, który powinien.

Nowy ekran powitalny w Google Chrome. | Źródło: Google

Ponadto, po utworzeniu nowego profilu przeglądarka będzie zachęcać do tego, aby spersonalizować wygląd jego okna. Przedstawi ona bowiem możliwość wybrania koloru ramki przeglądarki, spośród 24 dostępnych. Niezmiennie, motyw wizualny przeglądarki będzie można też zmienić za pośrednictwem Chrome Web Store.


Nowe możliwości personalizacji profilu w Google Chrome. | Źródło: Google

Nowości, jakich potrzebujemy


Zmiany zapowiedziane przez Google są zdecydowanie mile widziane. To powiedziawszy, firma mogłaby zrobić jeszcze więcej, by uprzyjemnić użytkownikom współdzielenie jednej przeglądarki na komputerze. Szkoda, że Chrome nie pozwala na przykład zabezpieczyć poszczególnych profili hasłem.

Pamiętaj, że przeglądarkę Google Chrome możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google, fot. tyt. Google