Instalki.pl » Aktualności » Software » TikTok na pierwszych telewizorach od Samsunga
Wtorek, 02 Marzec 2021 21:18, Wpisany przez Piotr Malinowski
tiktok tv 1Dzieje się.

TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Każdego dnia użytkownicy publikują za jej pośrednictwem miliony krótkich filmów, z których część natychmiastowo staje się hitami internetu. Nic więc dziwnego, że Samsung zdecydował się na współpracę z firmą ByteDance.

TikToki obejrzymy niedługo na większym ekranie


Pierwsze informacje na temat obecności dedykowanej aplikacji TikTok na telewizorach koreańskiego producenta pojawiły się pod koniec minionego roku. Jak się okazuje, proces wdrażania usługi właśnie się rozpoczął – na razie jednak wyłącznie w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Wsparcie dla platformy ma objąć wszystkie urządzenia Smart TV wyprodukowane w 2021 roku.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy TikTok pojawi się na telewizorach w innych krajach. Należy więc uzbroić się więc w cierpliwość. Część osób może jednak już teraz się ciekawić, jak usługa prezentuje się na dużym ekranie. Przede wszystkim filmy nadal wyświetlane są w orientacji pionowej.

samsung tiktok 2Źródło: Samsung (via CNET)

Pozostałe miejsce zapełnione zostanie rozmazanym kadrem z wyświetlanej treści. Dzięki temu nie doświadczymy ogromnych czarnych pasków. W lewym dolnym rogu interfejsu pojawi się opis filmu, jego hasztagi, a także liczba polubień oraz komentarzy. Po prawej stronie pojawi się ikona z odtwarzaną ścieżką dźwiękową.

Co ciekawe, materiały na TikTok zostały w tym przypadku podzielone na 12 kategorii, by ułatwić korzystanie z usługi na telewizorach. Do przeglądania treści nie trzeba także zakładać specjalnego konta, co z pewnością spodoba się użytkownikom.

Źródło: CNET / Foto. TikTok