Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook z aplikacją podobną do TikToka, ale... dla raperów
Sobota, 27 Luty 2021 22:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook bars 1Ma sens?

Facebook od dłuższego czasu posiada wewnętrzny zespół (NPE Team) zajmujący się tworzeniem eksperymentalnych aplikacji. W ten sposób społecznościowy gigant bada rynek oraz sprawdza, jakie rozwiązania podobają się użytkownikom, a które nie mają racji bytu. Jednym z największych nieporozumień była usługa do tworzenia memów.

Facebook testuje nową aplikację


Jak się okazuje, na rynku ukazał się właśnie kolejny program. Tym razem nosi nazwę BARS i skierowany jest do raperów. Za jego pomocą można tworzyć maksymalnie 60-sekundowe nagrania przy użyciu profesjonalnych bitów. Tak wykreowane klipy można oczywiście zapisać w galerii lub udostępnić na innych portalach społecznościowych.

Wydaje się więc, że Facebook próbuje formatu podobnego do tego znanego z m.in. TikToka, lecz celuje w nieco inną grupę konsumentów. Celem BARS ma być udostępnienie potencjalnym raperom podstawowych narzędzi pozwalających na rozpoczęcie swojej przygody z muzyką. Aplikacja bogata jest w przeróżne ciekawe funkcje.

Mowa o między innymi o wewnętrznym narzędziu pozwalającym na pisanie tekstów piosenek. Ten nie tylko pełni rolę edytora tekstowego, ale nawet automatycznie podpowie rymy. Poza tym usługa oferuje mnóstwo filtrów audio i wideo – sama też nieco „poprawi” głos autora.

facebook bars 2Źródło: NPE Team (App Store) 

Tryb Challenge w aplikacji BARS


Wartym uwagi jest także tryb Challenge dla osób niekoniecznie lubiących pisać teksty. Tutaj słowa zostaną wygenerowane automatycznie, a zadaniem początkującego rapera będzie zaśpiewanie pod dobrane wyrazy i wybrany styl muzyczny.

NPE Team zdaje sobie sprawę, że pandemia koronawirusa nieco ograniczyła pole manewru jeśli chodzi o dostęp do studiów nagraniowych i sprzętu produkcyjnego. Jest to jeden z oficjalnych powodów kreacji BARS.

Oczywiście aplikacja nie jest zarezerwowana dla osób chcących tworzyć treści. Pobrać ją będą mogli zwykli użytkownicy oraz nagradzać raperów emotikoną ognia. Kto wie – może dzięki BARS wyrośnie niejedna gwiazda rapowego świata? Tego nie wiemy.

Zagadkę stanowi też data startu usługi na innych rynkach niż USA. Tam usługa jest już dostępna na urządzeniach z systemem iOS. Reszta świata otrzyma aplikację jeśli ta się przyjmie.

Źródło: TechCrunch, App Store / Foto. NPE Team (App Store)