Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy Windows? Microsoft szykuje ważną zapowiedź
Sobota, 27 Luty 2021 15:03, Wpisany przez Anna Borzęcka
nowy-windowsIntrygujące doniesienia.

Gdy Microsoft udostępnił światu Windows 10, kompletnie zmienił swoje podejście do systemów operacyjnych. Postanowił on, że zamiast wypuszczać co kilka lat nową wersję Windowsa, tak jak to było wcześniej, będzie stale aktualizował „dziesiątkę”. To postanowienie gigant utrzymuje do dzisiaj i wygląda na to, że podobnie pozostanie w przyszłości. Niemniej, nie da się ukryć, że Windows 10 się starzeje, zwłaszcza pod względem graficznym.

Możliwe, że powyższy problem Microsoft już wkrótce rozwiąże. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, firma planuje na wiosnę zapowiedź dużej aktualizacji Windows 10, która ma między innymi odmienić system pod względem wizualnym. Nadchodzące zmiany mają być tak znaczące, że gigant podobno zamierza promować aktualizację, używając hasła „nowy Windows”.

Windows w nowej odsłonie


Pierwsze wzmianki o tym, że Windows 10 doczeka się gruntownej przebudowy interfejsu, pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Poznaliśmy wówczas nazwę kodową „Sun Valley”, którą otrzymał nowy nadchodzący interfejs.

Co istotne, możliwe jest też, że mianem „nowego Windowsa” Microsoft zamierza określać Windows 10X, czyli wersję systemu Windows 10 opracowaną z myślą o urządzeniach z podwójnym ekranem, takich jak Surface Neo. Tak się składa, że Windows 10X ma zadebiutować właśnie wiosną 2021 roku, podczas gdy data premiery „Sun Valley” nie jest znana.

windows-10x
Interfejs Windowsa 10X na urządzeniu z dwoma ekranami. | Źródło: Microsoft

Czytaj także: Tak wygląda nowy Windows 10X. Zobacz jego interfejs

Wydarzenie „What’s new for Windows” (ang. „Co nowego czeka system Windows”), podczas którego Microsoft może podzielić się nowymi informacjami na temat „SunValley” lub Windows 10X, albo obydwu nowości, w tym szczegółami dotyczącymi ich debiutu, ma podobno mieć miejsc w kwietniu lub maju. To powinno być częścią tegorocznej edycji konferencji Build, którą Microsoft organizuje co roku.

Źródło: Windows Latest, fot. tyt. Canva