Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Windows 10 KB4601382 naprawia wiele problemów. Warto ją pobrać
Sobota, 27 Luty 2021 11:56, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 KB4601382 co toWażne zmiany.

Błędy w Windows 10 występują na porządku dziennym i nie da się ich uniknąć. Nawet jeśli Ty przez lata użytkowania najnowszego OS-u Microsoftu nie doświadczyłeś ani jednego z nich i w komentarzach pod naszymi wpisami zawsze piszesz "u mnie działa", nie oznacza to wcale, że inni mają tyle samo szczęścia. Pod kontrolą Windows 10 pracuje już ponad miliard urządzeń i pewne problemy po prostu muszą się pojawiać. Microsoft stara się regularnie je rozwiązywać, czego wyrazem jest między innymi najnowsza aktualizacja o numerze KB4601382.

Windows 10 KB4601382 - co to za aktualizacja?


Windows 10 KB4601382 to najnowsza poprawka firmy Microsoft, która ma na celu naprawienie krytycznych błędów wpływających na gry, aplikacje komputerowe i monitory z trybem wyświetlania obrazu HDR. Opcjonalna aktualizacja została udostępniona 24 lutego i wielu z Was mogło jej nie zauważyć, bowiem znajduje się pośród łatek opcjonalnych, które nie są instalowane automatycznie. Warto ją zainstalować, o ile masz jakiekolwiek problemy z grami, stabilnością pracy systemu lub migotaniem ekranu.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to zbiorcza styczniowa aktualizacja Windows 10 spowodowała wiele problemów graczom, z których część wydaje się nie mieć rozwiązań. Raporty dotyczące usterek wymienianych w tym wpisie trapią jednak co poniektórych miesiącami, więc źródło kłopotów może leżeć jeszcze głębiej.

windows 10 KB4601382
Windows 10 KB4601382 to poprawka opcjonalna - trzeba zainstalować ją ręcznie. | Źródło: mat. własny

Oprócz tych zmian firma Microsoft rozwiązała problem polegający na tym, że użytkownicy nie mogli uruchamiać aplikacji Win32 z poziomu wiersza poleceń. Microsoft nadal bada raporty dotyczące problemów z odtwarzaniem wideo w Google Chrome i Edge, gdyż w tych dwóch przeglądarkach internetowych nie zostały one wciąż usunięte.

Aby zainstalować omawianą tu aktualizację, przejdź do menu Ustawienia, do sekcji aktualizacji, a następnie znajdź poprawkę opcjonalną KB4601382 i ją zainstaluj.

Najważniejsze zmiany KB4601382 to:

  • usunięcie problemu z renderowaniem ekranu
  • usunięcie problemu z migotaniem obrazu podczas odtwarzania wideo
  • usunięcie problemu z wyświetlaczami HDR
  • przygotowanie urządzeń na usunięcie Adobe Flash Player
  • poprawa działania usługi WinHTTP

Jeśli nie masz żadnych problemów z Windows 10, nie instaluj poprawek opcjonalnych. Mogą wtedy narobić więcej złego niż dobrego.

Źródło: Microsoft