Instalki.pl » Aktualności » Software » Zoom udostępnia jedną z płatnych funkcji zupełnie za darmo
Czwartek, 25 Luty 2021 21:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
zoom zmiany transkrypcja 1Takie wieści lubimy.


Zoom to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji pozwalających na przeprowadzanie wideokonferencji. Niektóre z jej funkcji są jednak dostępne wyłącznie dla płatnych użytkowników. Jak się okazuje, już niedługo jedna z nich zostanie udostępniona zupełnie za darmo.

Automatyczna transkrypcja dla wszystkich w Zoom


Mowa tu o automatycznych transkrypcjach. Zespół odpowiedzialny za platformę przedstawił właśnie plan, według którego opcja ta pojawi się u wszystkich na jesieni 2021 roku. Zoom chce w ten sposób zwiększyć swoją atrakcyjność pod względem dostępności narzędzi dla osób niedosłyszących.

Dlaczego akurat teraz? Cóż – opcja generowania napisów przez AI jest dostępna tak naprawdę w większości tego typu komunikatorów. Google Meet, Microsoft Teams udostępniają transkrypcję zupełnie za darmo, więc dlaczego Zoom miałby nadal żądać za funkcję pieniądze?

zoom zmiany transkrypcja 2Źródło: Zoom

Oczywiście algorytm przetwarzający mowę na tekst ma zostać dopracowany (zapewne stąd tak odległy termin wdrożenia) i odpowiednio przystosowany do potrzeb większości użytkowników. Warto jednak zaznaczyć, że obsługiwany będzie wyłącznie język angielski. Niewykluczone oczywiście, iż lista ta w przyszłości zostanie rozszerzona.

Krok poczyniony przez Zooma z pewnością należy uznać za słuszny. Do tej pory platforma wzbogaciła się o szereg usprawnień pokroju ręcznych napisów dla osób niedosłyszących, opcji przypinania lub podświetlania konkretnych rozmówców czy szeregu innych ustawień wchodzących w skład „ułatwień dostępu”.

Źródło: Zoom