Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google oficjalnie z ciemnym motywem
Wtorek, 23 Luty 2021 20:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
mapy google ciemny 2Trochę musieliśmy poczekać.

Możliwość ustawienia ciemnego motywu interfejsu w mobilnych aplikacjach staje się powoli standardem. Wielu deweloperów decyduje się na wdrożenie tzw. dark theme nie tylko ze względów estetycznych, ale także z powodu dbałości o oczy. Wyjątkiem w tej kwestii nie jest Google.

Ciemny motyw zawita do Map Google

 
Amerykański koncern zaimplementował ciemny motyw praktycznie do większości swoich usług. Część z nich nadal jednak nie może poszczycić się tym dobrodziejstwem. Z tego niechlubnego grona niedługo zostaną wykluczone Mapy. Potwierdzono bowiem, że jedna z najpopularniejszych aplikacji koncernu wzbogaci się w końcu o pożądaną aktualizację.

Osoby śledzące rozwój Map mogły o dark theme usłyszeć już we wrześniu ubiegłego roku. Google rozpoczęło wtedy testy funkcjonalności – zaczęła się ona pojawiać nawet u części użytkowników. Wygląda na to, że gigant z Moutain View jest gotowy na wprowadzenie nowości.

mapy google ciemny 1Źródło: Google

Kiedy ciemny motyw pojawi się w Mapach Google?


Kiedy dokładnie? Ma się to stać „wkrótce”. Redakcja portalu 9to5google dowiedziała się jednak, iż mowa tu o „nadchodzących tygodniach”. Termin nie jest więc aż tak odległy. Jak prezentuje się ciemny motyw w Mapach?

Google udostępniło jeden zrzut ekranu, który możecie zobaczyć powyżej. Na przykładzie załączono widok San Francisco i trzeba przyznać, że całość prezentuje się dosyć estetyczne. Na pierwszy rzut oka wszystko jest czytelne i przejrzyste.

Zobaczymy czy podobnie będzie z resztą świata.

Źródło: Google, 9to5google / Foto. Google