Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Word z funkcją, która będzie mi przeszkadzać. Większości się przyda
Wtorek, 23 Luty 2021 14:28, Wpisany przez Anna Borzęcka
word-podpowiedziUłatwienie dla wielu użytkowników.

Jesteś użytkownikiem programu Microsoft Word? Nie piszesz zbyt wielu znaków na minutę i często popełniasz literówki? W takim razie powinieneś docenić nową funkcję, którą ten otrzyma już w marcu. Mowa o funkcji podpowiedzi tekstowych.

Podpowiedzi w Microsoft Word


Jak nazwa wskazuje, dzięki nowej funkcji Microsoft Word będzie przedstawiał użytkownikowi tekstowe sugestie. Gdy ten zacznie pisać jakikolwiek wyraz, program spróbuje odgadnąć, o jaki wyraz mu chodzi, wyświetlając jego zakończenie na szaro. Aby zaakceptować podpowiedź, wystarczy kliknąć na klawiaturze przycisk Tab, zaś aby ją odrzucić – przycisk escape. Funkcję będzie można też rzecz jasna wyłączyć, korzystając z odpowiedniej ikony umieszczonej na pasku stanu widocznym u dołu okna dokumentu.

microsoft-podpowiedzi
Podpowiedzi tekstowe mają ułatwić użytkownikom programu Microsoft Word szybkie pisanie. | Źródło: Microsoft

Funkcja podpowiedzi tekstowych została udostępniona niektórym użytkownikom wersji beta programu już we wrześniu. Jak informuje Microsoft, ta nie dość że pozwala ograniczyć pojawianie się błędów gramatycznych i ortograficznych, to z czasem uczy się stylu pisania użytkownika. Dzięki temu jest w stanie dopasować do niego swoje sugestie.


Funkcja podpowiedzi tekstowych w programie Microsoft Word. | Źródło: Microsoft

Jak już wspomniałam, nowa funkcja ma trafić do programu Microsoft Word już w marcu tego roku. Początkowo mowa jednak tylko o debiucie na komputerach z systemem Windows. Nie wiadomo, kiedy podpowiedzi tekstowe pojawią się na urządzeniach z macOS oraz w Wordzie webowym.

Co sądzisz o funkcji podpowiedzi tekstowych. Jako że ja piszę dość szybko, mi zamiast pomagać, ta by zapewne przeszkadzała. Jeśli w Twoim przypadku jest inaczej, możliwe że ta przypadnie Ci do gustu.

Pobierz Microsoft 365 z naszej bazy plików


Pamiętaj, że pakiet Microsoft 365, którego częścią jest program Microsoft Word, możesz pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft, fot. tyt. Canva