Instalki.pl » Aktualności » Software » Wkrótce wyciszysz telefon z poziomu komputera z Windows 10
Piątek, 19 Luty 2021 11:54, Wpisany przez Anna Borzęcka
twoj-telefon-windowsAplikacja Twój telefon z nowymi funkcjami.

Większość z nas codziennie korzysta zarówno z komputera, jak i smartfonu. Niemniej, naprzemienne żonglowanie między tymi dwoma urządzeniami nie należy ani do czynności wygodnych, ani efektywnych. Na szczęście, można je w prosty sposób zsynchronizować. W przypadku sprzętu Apple wymaga to posiadanie i komputera, i smartfonu tej marki. A co z komputerami z systemem Windows 10 i smartfonami z Androidem? Ich użytkownicy od pewnego czasu mają do dyspozycji stworzoną przez Microsoft aplikację Twój telefon.

Aplikacja Twój telefon nie jest zbyt rozbudowana, ale przynajmniej oferuje to, co jest zdecydowanie najpotrzebniejsze. W tej chwili za jej pośrednictwem można wyświetlać powiadomienia z telefonu, odczytywać i odpowiadać na wiadomości, oglądać przechowywane na nim zdjęcia, a także wykonywać połączenia. Wygląda jednak na to, że już wkrótce wachlarz jej funkcji zostanie znacznie poszerzony.

Kontrola smartfonu z poziomu komputera


Jak donosi włoski serwis Aggiornamenti Lumia, już wkrótce użytkownicy aplikacji Twój Telefon będą mogli z jej pomocą włączać i wyłączać Bluetooth w smartfonie, wyciszać urządzenie, i nie tylko. Dodatkowo, program zacznie wyświetlać dokładniejszy stan baterii urządzenia (wraz z wartością procentową), stan połączenia internetowego, czy siłę zasięgu komórkowego.

Nowe funkcje zmierzające do aplikacji Twój telefon. | Źródło: Aggiornamenti Lumia

W tej chwili nie wiadomo, kiedy nowe funkcje mają trafić do omawianej aplikacji. Może to jednak nastąpić prędzej niż później, skoro niewielka liczba osób już ma okazję je testować.

Aplikacja Twój telefon – skąd pobrać?


Rzecz jasna, program Twój Telefon, którą należy zainstalować na komputerze z systemem Windows 10, możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem. Znajdziecie w niej także aplikację Pomocnik aplikacji Twój telefon, który należy zainstalować na smartfonie z Androidem, by zsynchronizować go z desktopem.


Źródło: Aggiornamenti Lumia, fot. tyt. Canva