Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google: za pomocą aplikacji kupisz bilety komunikacji miejskiej
Środa, 17 Luty 2021 20:13, Wpisany przez Piotr Malinowski
google bilety 4Super!

Mapy Google to od dłuższego czasu aplikacja wielofunkcyjna. Oczywiście nawigacja oraz możliwość wyznaczania trasy do konkretnego miejsca to wciąż jej podstawowe funkcje, lecz oprócz tego użytkownicy mogą skorzystać z wielu innych udogodnień. Jak się okazuje, do usługi trafią niedługo kolejne przydatne nowości.

Mapy Google jeszcze lepszym kompanem w podróży


Na oficjalnym blogu koncernu opublikowany został wpis informacyjny, z którego wynika, iż Mapy Google za kilka tygodni wzbogacą się o opcję zakupu biletów komunikacji miejskiej. Jak możemy wczytać z komunikatu:

Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

mapy google bilety 1
Źródło: Google 

Na samym początku obsługa płatności za transport pojawi się w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Zaimplementowana zostanie w przeciągu kilku najbliższych tygodni. W przyszłości najprawdopodobniej lista polskich miast ulegnie rozszerzeniu – na razie Google zapewne chce przeprowadzić testy.

Poza tym funkcja zadebiutuje w Ameryce oraz wielu innych europejskich krajach, m.in. Czechach (a konkretniej w Pradze). Jeśli zaś chodzi o zachodnich „kolegów”, tam wprowadzono także opcję płacenia za parkingi. Google uspokaja, że trwają pracę nad implementacją tego usprawnienia również na naszym kontynencie.

Źródło: Google