Instalki.pl » Aktualności » Software » Jakie to wygodne! Korzystanie z wielu kart w Google Chrome na PC po nowemu
Wtorek, 16 Luty 2021 11:34, Wpisany przez Anna Borzęcka
chrome-kartyDo przeglądarki zmierza przydatna funkcja.

Google Chrome ma miliony użytkowników. Wielu z nich zapewne regularnie testuje jej ograniczenia, na przykład otwierając ponadprzeciętną liczbę kart w jednym oknie. Cóż, raz na jakiś czas coś takiego może zdarzyć się każdemu. Jeżeli jednak tak jak ja regularnie korzystacie w tej przeglądarce z wielu kart jednocześnie – kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu – doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że nie jest to zbyt wygodne. Okazuje się, że istnieje to także w świadomości Google, które w końcu postanowiło ten stan rzeczy zmienić.

Nowa eksperyment w Google Chrome Canary


Pewien użytkownik Reddita, Leopeva64-2, zauważył, że w najnowszej wersji testowego wydania Google Chrome – Google Canary – eksperymentalna flaga, która pozwala włączyć możliwość przewijania kart w przeglądarce (jeszcze nie dostępna w wydaniu stabilnym Chrome), teraz umożliwia także ustalenie minimalnej szerokości karty.

Wspomniana flaga – Tab Scrolling – oferuje teraz cztery nowe opcje. Za jej pośrednictwem można nie tylko włączyć przewijanie kart, ale również ograniczyć zmniejszanie się szerokości kart do szerokości przypiętej karty, do średniej szerokości, do dużej szerokości oraz ograniczyć je zupełnie. Trzeba przyznać, że to bardzo przydatne. Domyślnie karty zmniejszają się do szerokości takiej, że trudno się w nich odnaleźć.

tab-scrolling
Możliwości oferowane w Google Chrome Canary przez eksperymentalną flagę Tab Scrolling. | Źródło: mat. własne

Funkcja, na którą czekam


Póki co nie wiadomo, kiedy omawiana funkcja może trafić do stabilnego wydania Google Chrome. Mam jednak nadzieję, że stanie się to jak najszybciej, ponieważ przynajmniej w moim przypadku znacznie poprawia ona wygodę płynącą z użytkowania przeglądarki.


Widok przewijanych kart, których kurczenie się w Google Chrome Canary zostało wyłączone. | Źródło: Reddit/Leopeva64-2

Oby programiści Google wprowadzili w przyszłości jeszcze więcej przydatnych funkcji. Istnieje wiele, których istnienia życzyliby sobie użytkownicy. Jedną z nich jest możliwość wyświetlania kart w formie poziomej listy, którą póki co oferują tylko rozszerzenia.

Pamiętajcie, że przeglądarkę Google Chrome możecie pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Reddit, fot. tyt. Canva