Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowe animacje w Windows 10. Aktualizacja coraz bliżej
Niedziela, 14 Luty 2021 11:57, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 animacjeWyglądają dobrze.

Na wypadek gdyby nasi czytelnicy zapomnieli, przypominam, że druga z tegorocznych głównych aktualizacji systemu Windows 10 zawierała będzie mnóstwo zmian w zakresie interfejsu popularnego oprogramowania. Windows 10 21H2 (Sun Valley) to nowe Centrum Akcji, nowy pasek zadań oraz wiele innych mniejszych i większych innowacji, nie tylko od strony graficznej. Jedną z tych należących do kategorii drobniejszych są nowe animacje - szybsze i płynniejsze.

Animacje w Windows 10 staną się szybsze i płynniejsze


Firma Microsoft potwierdziła jakiś czas temu, że pracuje nad nowymi animacjami i wygląda na to, że firma testuje kolejnych ich wariant, który będzie "szybszy" i "płynniejszy" od tego, który zaprezentowano wcześniej insiderom. Przypominam, że udostępniony jakiś czas temu Windows 10 Build 21277 pozwalał sprawdzić w działaniu funkcję płynniejszego prezentowania efektów przejścia, dla animacji wyświetlanych podczas otwierania lub zamykania okna aplikacji - i na razie tylko tam.

Czytaj także: Windows 10 za darmo? Dzięki temu trikowi to nadal możliwe

"Na podstawie opinii wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek w nowej animacji uruchamiania aplikacji, aby zwiększyć jej szybkość i sprawić, że będzie ona trochę płynniejsza" - informuje Microsoft w dzienniku zmian kompilacji Windows 10 Build 21313. Nowe animacje w systemie Windows 10 jako pierwsi przetestują członkowie programu Windows Insider, mający dostęp do wersji preview wzmiankowanego buildu.

Jedna z nowych animacji w Windows 10. | Źródło: Windows Latest

Pierwotnie zmiany miały dotyczyć przeglądarek Edge i Chrome, Sklepu Microsoft i innych aplikacji Microsoftu. Dowiedzieliśmy się właśnie, że Windows 10 Sun Valley zadebiutuje z nowymi efektami przejść również w Menu Start i menu kontekstowych.

Windows 10 będzie trochę jak Windows 7


Oprócz szybszych i płynniejszych animacji, aktualizacja Sun Valley dla Windows 10 przywróci niektóre cechy interfejsu znanego z Windows 7 - na przykład przezroczystość i zaokrąglone rogi. Warto przypomnieć, że Microsoft używał już zaokrąglonych narożników okienek - aż do czasów Windows 8, kiedy to wraz z nowym interfejsem Metro krawędzie stały się ostre.

zaokraglone rogi windows 10
Tak mogą wyglądać zaokrąglone rogi interfejsu Windows 10 Sun Valley. | Źródło: Windows Latest

Źródło: Microsoft