Instalki.pl » Aktualności » Software » Zmiana tapety w Android Auto w końcu możliwa. Długo na to czekałem
Sobota, 13 Luty 2021 13:00, Wpisany przez Maksym Słomski
Android Auto 6.1 3Parę tapnięć i już.

Android Auto oficjalnie w Polsce zadebiutował z początkiem grudnia ubiegłego roku, choć żadną tajemnicą nie jest to, że wiele osób korzystało z systemu jeszcze przed rozpoczęciem dla niego oficjalnego wsparcia. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, Android Auto to aplikacja opracowana przez Google, która uruchomiona na smartfonie pozwala przesyłać jego zawartość do systemu multimedialnego kompatybilnego samochodu - przewodowo lub bezprzewodowo. Jest to rozwiązanie znacznie doskonalsze od systemów infotainment stosowanych przez koncerny motoryzacyjne. Miło mi poinformował, że właśnie wydane Android Auto 6.1 przynosi praktyczne usprawnienie.

Android Auto 6.1 pozwala zmienić tapetę


Z Android Auto korzystam w swoim samochodzie od kiedy tylko mogłem dokupić sobie tę opcję i jego działaniem jestem zachwycony. Mapy Google jako nawigacja, Spotify jako odtwarzacz muzyki i każda podróż staje się przyjemniejsza. Jedną z rzeczy, której moim zdaniem brakowało, były większe możliwości personalizacji interfejsu. Te pojawiły się przy okazji najnowszej aktualizacji o numerze 6.1.

Android Auto 6.1 1
Jedna z nowych tapet w Android Auto 6.1. | Źródło: 9to5google

Android Auto 6.1 w końcu pozwala na zmianę tapety. Do wyboru jest 15 zróżnicowanych obrazów (licząc domyślny) i o ile te prezentują się naprawdę ładnie, to zastanawiam się, dlaczego Google nie pozwoli użytkownikowi wgrać własnych grafik. Nie można mieć najwyraźniej (przynajmniej teraz) wszystkiego, ale... dobre i to. Przypominam, że w Apple CarPlay taka funkcja jest już od jakiegoś czasu dostępna.

Android Auto 6.1 2
Tapety w Android Auto 6.1 są bardzo zróżnicowane. Tu na przykład widzimy element czarnej tapicerki z czerwonym przeszyciem - jak w moim aucie. | Źródło: 9to5google

Możecie powiedzieć, że zupełnie niepotrzebnie się ekscytuję. Uważam jednak, że ekran systemu multimedialnego w samochodzie jest na tyle dobrze widoczny w trakcie jazdy, że możliwość zmiany jego wyglądu jest w stanie realnie wpłynąć na klimat panujący w danym aucie. Z resztą, lepiej móc coś spersonalizować, niż nie mieć żadnego wyboru, prawda?

Jak zmienić tapetę w Android Auto?


Sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy przejść do menu Ustawień i z jego poziomu wybrać odpowiednią opcję ("wybierz tapetę"), po czym tapnąć na jeden z obrazów.

Pobierz Android Auto 6.1 i sprawdź zmiany


Android Auto 6.1 pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania, korzystając z poniższego odnośnika. Istnieje szansa, że nowości nie będą jeszcze widoczne w wersji udostępnionej w sklepie Google Play. W takim wypadku polecam gorąco pobrać najnowszą wersję AA ze strony apkmirror.com.


Źródło: 9to5google