Instalki.pl » Aktualności » Software » OneDrive z nowością, która uchroni Cię od utraty plików
Piątek, 12 Luty 2021 14:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
onedrive kosz 5rPrzydatna nowość.

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że wiele osób musiało zacząć wykonywać swoje obowiązki zdalnie. Tym samym na popularności zyskały usługi przechowywania danych w chmurze pozwalające na sprawne dzielenie się treściami z np. współpracownikami. Tym samym wzrósł zapewne odsetek usuwanych materiałów.

OneDrive nie chce byś stracił swoje pliki


Takie domysły pojawić się przynajmniej mogą po ogłoszeniu Microsoftu o planowanej aktualizacji aplikacji OneDrive. Jak możemy wyczytać bowiem z opublikowanego harmonogramu:

W momencie, kiedy użytkownik usunie plik(i) po raz pierwszy, wyświetlony zostanie komunikat informujący o tym, że dane trafią do kosza obecnego w aplikacji OneDrive, z którego mogą zostać przywrócone. Powiadomienie będzie się pojawiać przy kolejnych próbach usuwania, dopóki użytkownik nie zaznaczy pola „nie chcę tego widzieć ponownie.

onedrive kosz 3
Źródło: Microsoft

Ta nowość może wydawać się zbędna, lecz Microsoft chce mieć pewność, że każdy zdaje sobie sprawę z obecności funkcji „Kosz” w OneDrive. Nikt raczej nie chciałby utracić swoich danych. Komunikat raczej nie wydaje się inwazyjny, gdyż bez problemu można go wyłączyć.

Gigant z Redmond zapowiedział, iż monit zacznie pojawiać się jeszcze w tym miesiącu w aplikacji w wersji na Windows 10 oraz Mac. Warto więc regularnie sprawdzać obecność nowej aktualizacji, gdyż może zadebiutować tak naprawdę w każdej chwili.

Źródło i foto: Microsoft