Instalki.pl » Aktualności » Software » Discord z poprawką krytycznego błędu. Gracze będą zadowoleni
Czwartek, 11 Luty 2021 20:51, Wpisany przez Piotr Malinowski
discord micro blad 1Aktualizacja w porę.

Discord to obecnie jedna z najpopularniejszych platform umożliwiających komunikację tekstową oraz głosową. Stosunkowo niedawno deweloperzy ogłosili, że będą próbować odczepić od niej łatkę „usługi tylko dla graczy”. Cóż, udaje im się to całkiem nieźle.

Discord naprawił poważny błąd


Nie oznacza to jednak, iż Discord przestał być atrakcyjny dla fanów cyfrowej rozrywki. Komunikator wciąż oferuje szereg funkcji uprzyjemniających zabawę w grach wideo. Mowa chociażby o obecności nakładki systemowej. Za jej pośrednictwem możemy w szybki sposób np. włączyć czat tekstowy/głosowy w formie widżetu.

Microsoft poinformował, że przez ostatni czas użytkownicy mogli doświadczać uciążliwego problemu podczas próby uruchomienia części gier na Windowsie 10 (w wersji 20H2, 2004 oraz 1909). Jak się okazuje, winny temu procederowi miał być Discord. Funkcja nakładki w grze miała sprawiać, że niektóre produkcje zaczęły się po prostu wyłączać.

microsoft discord blad 1 1Źródło: Microsoft

Technologiczny gigant zachęcił więc do dezaktywacji opcji i cierpliwego oczekiwania na ruch ze strony zespołu Discorda. Na ten nie musieliśmy długo czekać. Stosowna aktualizacja aplikacji już się pojawiła i podobno rozwiązuje problem w stu procentach. Jeśli się wciąż pojawia – warto sprawdzić czy update na pewno został zainstalowany.

Mamy tu do czynienia z naprawdę interesującą sytuacją, gdzie jedna firma reaguje na problemy wynikające z nieprawidłowości usługi innych deweloperów. Discord jednak powodował kłopoty na Windowsie 10, więc decyzja Microsoftu wydaje się zrozumiała. Gdyby oświadczenie się nie pojawiło, to na stosowny patch jeszcze pewnie byśmy poczekali.

Źródło: Microsoft / Foto. Discord