Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams: opcja udostępniania plików z kluczową funkcją bezpieczeństwa
Poniedziałek, 08 Luty 2021 21:42, Wpisany przez Piotr Malinowski
teams udosterpnianie linkow 233Nadchodzi ważna aktualizacja.

Microsoft Teams dosyć szybko stał się jedną z najpopularniejszych usług pozwalających na sprawne przeprowadzanie spotkań w większym gronie lub wideokonferencji. Z komunikatora korzystają obecnie miliony użytkowników nie tylko prywatnych, ale także biznesowych. Nie trzeba więc chyba dodawać, że miło by było, gdyby przesyłane przez nich dane były odpowiednio chronione.

Nowość w Microsoft Teams


Harmonogram wdrażania aktualizacji do usług w ramach pakietu Microsoft 365 uległ zmianie. Pojawiła się tam bowiem wzmianka o zmierzającej nowości do Teams. Czego mogą spodziewać się konsumenci? Z oficjalnego komunikatu wyczytać możemy następującą informację:

„Usprawnij udostępnianie dzięki Microsoft Teams. Możesz teraz utworzyć łącze do udostępniania dla dowolnego pliku przechowywanego w aplikacji Teams i bezpośrednio ustawić odpowiednie uprawnienia. Ponadto możesz ustawić uprawnienia dla plików przechowywanych w SharePoint lub OneDrive podczas tworzenia prywatnego czatu lub rozpoczynania konwersacji na wybranym kanale.”

teams prywatnosc 2Źródło: Microsoft

W skrócie – użytkownik otrzyma do dyspozycji ulepszone opcje udostępniania plików. Sam będzie mógł ustawić czy odbiorca może daną treść wyłącznie przeglądać czy też np. edytować. Mamy do czynienia z funkcją nie tylko ułatwiającą proces dzielenia się materiałami, ale także zwiększającą bezpieczeństwo.

Nie da się ukryć, że może okazać się przydatna dla każdej osoby korzystającej z Teams. Nie wiadomo jednak, kiedy Microsoft dokładnie zdecyduje się na jej wdrożenie. Obecnie znajduje się „w fazie rozwoju” i planowany termin implementacji to luty – plan ten może się jednak zmienić. Warto więc regularnie sprawdzać dostępność nowości.

Źródło i foto: Microsoft