Instalki.pl » Aktualności » Software » Webowy OneDrive w końcu z ciemnym motywem
Poniedziałek, 08 Luty 2021 13:46, Wpisany przez Anna Borzęcka
onedrive-ciemny-motywMicrosoft nareszcie dopiął swego.

Ciemny motyw to funkcja na tyle lubiana i pożądana przez użytkowników, że dotychczas otrzymało ją naprawdę mnóstwo aplikacji przeznaczonych na przeróżne platformy. Jedną z firm, która dotychczas wprowadziła ciemne motywy do wielu swoich usług, jest Microsoft. Teraz ciemnego motywu doczekała się kolejna z nich – webowa wersja OneDrive.

Ciemny motyw w OneDrive


Jak pewnie wiecie, ciemny motyw można już włączyć w systemie Windows 10, a także w programach pakietu Microsoft 365 czy przeglądarce Microsoft Edge. Gigant z Redmond nie chce jednak ograniczać tej funkcjonalności tylko do swoich desktopowych aplikacji, zatem zaczął on wprowadzać ciemne motywy także do ich webowych odpowiedników.

OneDrive należy do tych usług, której aplikacja mobilna oraz desktopowa już od dawana oferowały możliwość włączenia ciemnego trybu, w przeciwieństwie do jej wersji webowej. Teraz się to zmieniło, webowy OneDrive w końcu także otrzymał ciemny motyw, dzięki czemu Microsoft w końcu zrealizował swoje plany z lipca 2020 roku.

OneDrive w przeglądarce – jak włączyć ciemny motyw


Aby włączyć ciemny motyw w webowej wersji OneDrive, wystarczy udać się na jej stronę, a następnie kliknąć w ikonę zębatki zlokalizowaną w prawym górnym rogu ekranu. W wysuniętym menu należy po prostu zaznaczyć opcję o nazwie „Ciemny motyw”.

one drive ciemny motyw
Opcja powodująca włączenie ciemnego motywu w webowej wersji One Drive. | Źródło: MSPoweruser

Jeżeli nie widzicie w Ustawieniach webowego OneDrive’a możliwości zmiany motywu, nie obawiajcie się. Microsoft stopniowo udostępnia funkcję użytkownikom z całego świata, więc wkrótce trafi ona i do Was.

Pamiętajcie, że aplikację OneDrive możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: MSPoweruser, fot. tyt. Canva