Outlook z nowością rodem z platform społecznościowych

Piotr MalinowskiSkomentuj
Outlook z nowością rodem z platform społecznościowych
Komunikatory od dłuższego czasu nie ograniczają się już do wysyłania suchych wiadomości tekstowych. Te wzbogacić można chociażby o zdjęcia, firmy, emotikony, GIF-y, naklejki oraz reakcje. Co powiecie na to, gdyby ten ostatni element został przeniesiony do klienta pocztowego?

Reakcje na wiadomości w Outlooku

Nie musicie sobie tego wyobrażać – Microsoft zrobił to za Was. Jak możemy wyczytać w planach rozwoju usług giganta, Outlook wzbogaci się o opcję dodawania reakcji do poszczególnych e-maili. Brzmi dosyć niedorzecznie prawda? Użytkownicy poczty od dłuższego czasu mogą już jednak dodawać „kciuka w górę” do otrzymywanych wiadomości.

Teraz funkcjonalność ma zostać poszerzona o reakcję serca, śmiechu, świętowania, podziękowania i smutku. Planowo debiut nastąpi w marcu dla internetowej wersji Outlooka. Nie da się jednak ukryć, że tego typu nowość budzi pewne zastrzeżenia.

outlook nowosc 1Źródło: Microsoft

Przede wszystkim e-maili nie wymienia się już raczej ze znajomymi, a klientami biznesowymi. Trudno mówić więc o pełnej użyteczności funkcji reakcji. Do tego dochodzi aspekt spłycenia procesu komunikacji, lecz na tym skończę, bo zacznę brzmieć jak tzw. boomer. Chociaż nie należy zapominać, iż podczas rozmowy biznesowej niezwykle ważna jest klarowność przekazu, w czym dodanie wyłącznie emoji serca lub smutku może nieco przeszkadzać.

Oczywiście nie należy przesadzać, gdyż firmy nagle nie zaczną komunikować się poprzez lakoniczne reakcje. Warto mieć jednak na uwadze drogę, którą zdaje się zmierzać Microsoft.

Źródło i foto: Microsoft, Tech Radar

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.