Google Meet: działanie mikrofonu sprawdzisz bezpośrednio przed rozmową

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google Meet: działanie mikrofonu sprawdzisz bezpośrednio przed rozmową
Pandemia koronawirusa zmieniła nieco priorytety technologicznych koncernów. Zmuszeni byli oni bowiem do skupienia się na rozwoju komunikatorów umożliwiających przeprowadzanie wideokonferencji. Taki stan rzeczy spowodował, że aktualizacje usług tego typu pojawiają się znacznie częściej niż jeszcze rok temu.

Korzystasz z Google Meet? Bedziesz zadowolony/a

Niekiedy mamy do czynienia z naprawdę ogromnymi nowościami, lecz czasami zdarzają się drobne nowości. Te także zasługują na uznanie, bo często po prostu uprzyjemniają korzystanie z konkretnych programów. Taka „niewielka” nowość trafiła właśnie do desktopowej wersji Google Meet.

Mowa o specjalnym przycisku „Sprawdź swoje audio i wideo” pojawiającym się w momencie próby dołączenia do rozmowy. Dzięki temu konsument w szybki i prosty sposób może upewnić się o prawidłowym działaniu mikrofonu bądź kamery. Sam niejednokrotnie doświadczyłem sytuacji, kiedy to wszystko wydawało się w porządku, ale po drugiej stronie nie było mnie słychać.

meet google sprawdzenie 1 1Źródło: Google

Po kliknięciu świeżej opcji pojawi się okno z podglądem widoku z kamery i opcjami wyboru poszczególnych urządzeń. Z poziomu panelu można nagrać nawet krótki klip w celu potwierdzenia działania sprzętu.

O tego typu usprawnieniach zazwyczaj się nie myśli, lecz w momencie ich dodania nie da się ukryć myśli pokroju „czemu dopiero teraz?”. Nowość przede wszystkim przyda się w nieco poważniejszych spotkaniach, gdzie problemy techniczne mogą spowodować pewne nieprzyjemności.

Na razie funkcjonalność ograniczona jest do internetowej wersji Google Meet, gdzie pojawi się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nic nie wiadomo na razie o wariancie dla usługi na Androida czy iOS.

Źródło i foto: Google

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.