Instalki.pl » Aktualności » Software » Chrome na Androida z ulepszonym widokiem otwartych kart
Piątek, 29 Styczeń 2021 13:06, Wpisany przez Piotr Malinowski
chromek arty 1Ważna nowość.

Google Chrome otrzymuje większe aktualizacje dosyć regularnie. Dosłownie kilka dni temu mieliśmy chociażby do czynienia z debiutem wersji 88 przeglądarki. Zanim jednak funkcje oficjalnie trafią do publicznego wydania, to muszą przebyć dosyć długą drogę. Naprawdę długą drogę.

Google Chrome usprawni system zarządzania kartami


We wrześniu 2019 roku sieć obiegła informacja, że Chrome na Androida wzbogaci się o nowy widok otwartych kart. W minionym roku podobne usprawnienie pojawiło się w desktopowej wersji usługi, a o wariancie mobilnym praktycznie każdy zapomniał. Cóż, do dziś.

Przy okazji premiery aktualizacji o numerze 88 część konsumentów zaczęła zauważać wspomniany „widok siatki”. Nie jest on może jakiś rewolucyjny, ale na pewno przejrzystszy niż dotychczasowy. Zobaczyć możemy bowiem w jednym momencie podgląd (maksymalnie) sześciu otworzonych witryn, co niewątpliwie ułatwi nawigację.

chrome karty siatka 1Źródło: 9to5google

W celu ujrzenia większej liczby należy naturalnie przesunąć palcem w dół. Warto zaznaczyć, iż tego typu funkcjonalność ma nie tylko podłoże estetyczne, ale też pozwoliła na wdrożenie „grup kart” do przeglądarki na Androida. Wystarczy przeciągnąć jedną kartę na drugą, a utworzy się oczekiwany stos. Wtedy u dołu interfejsu pojawi się specjalny pasek ułatwiający przechodzenie pomiędzy zestawami witryn.

Jeśli ktoś zechce skorzystać z tego widoku w trybie incognito, to będzie musiał kliknąć w przełącznik u góry ekranu. Wszystko rzecz jasna z powodu bezpieczeństwa i prywatności podczas przeglądania stron „anonimowo”.

U niektórych nowość pojawiła się zaraz po debiucie wersji 88 na Androida. Wygląda jednak na to, że usprawnienie nie jest jeszcze powszechnie wdrażane, więc należy uzbroić się w cierpliwość przez te kilka dni/tygodni.

Źródło: 9to5google / Foto. pixabay.com (deepanker70)