Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams stanie się mniej zasobożerny
Czwartek, 28 Styczeń 2021 18:05, Wpisany przez Anna Borzęcka
teams-nowosciDobra wiadomość dla użytkowników słabszych komputerów.

Za sprawą pandemii COVID-19 popularność programu Microsoft Teams stała się naprawdę ogromna. To zmotywowało giganta z Redmond do wprowadzania w nim kolejnych udoskonaleń, zwiększających przyjemność płynącą z użytkowania. Na przestrzeni ostatnich miesięcy aplikacja doczekała się między innymi ikony podniesienia ręki, możliwości zakończenia spotkania jednym kliknięciem czy integracji z GitHubem. Co czeka ją natomiast w przyszłości?

Microsoft Teams a zużycie RAMu


Ten, kto korzysta z Microsoft Teams wie, że jest to program dość zasobożerny. W szczególności wykorzystuje on dużo pamięci RAM. Zatem, na słabszych komputerach jego działanie może pozostawiać co nieco do życzenia, a nie oszukujmy się, nie każdy korzysta z potężnych gamingowych maszyn o podzespołach z najwyższej półki.

Microsoft doskonale zdaje sobie z powyższego problemu sprawę i jak właśnie potwierdził, pracuje on nad optymalizacją pecetowej aplikacji Teams. Niestety nie wiadomo, kiedy ulepszenia w tej kwestii mają zostać wprowadzone, ale zapewne będziemy musieli poczekać na nie dość długo, biorąc pod uwagę to, na jak zróżnicowanych maszynach usługa jest instalowana. Niemniej, dobrze wiedzieć, że takie ulepszenia nadchodzą.

teams-zasoby
Zużycie zasobów systemowych przez aplikację Microsoft Teams (gdy użytkownik nie uczestniczy w wideokonferencji). | Źródło: mat. własne

W niedalekiej przyszłości Microsoft ma sprawić też, że Teams zacznie zajmować mniej miejsca na dysku, choć póki co nie jest jasne o jak dużej poprawie mowa. W tej chwili potrzebuje on od 350 do 500 GB przestrzeni, czyli dużo więcej niż inne popularne komunikatory.

Microsoft Teams z coraz większą liczba użytkowników


Liczba osób, które regularnie korzystają z aplikacji Microsoft Teams rośnie z miesiąca na miesiąc. Jeszcze w lipcu 2019 roku wynosiła ona 13 milionów, w kwietniu 2020 roku 44 miliony, a już w październiku 2020 roku 115 milionów. Póki co nic nie wskazuje na potencjalne spadki. Zatem, nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Microsoftowi dalszych sukcesów.

Pamiętajcie, że program Microsoft Teams możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft Teams UserVoice, fot. tyt. Canva