Instalki.pl » Aktualności » Software » Chrome ze świetną nowością dla osób często udostępniających ekran
Wtorek, 26 Styczeń 2021 12:22, Wpisany przez Piotr Malinowski
google mute 2
Przyda się zapominalskim.

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do gwałtownego wzrostu liczby osób pracujących czy uczących się zdalnie. Technologiczni giganci zostali wręcz zmuszeni do aktualizacji części swoich usług tak, by przystosować się do specyficznej sytuacji. Pomijając ogromne zmiany w obrębie komunikatorów, nowe „pandemiczne” funkcje trafiają także do mniej oczywistych aplikacji.

Chrome ze zwiększoną prywatnością


Jak poinformowało Google na swoim blogu – desktopowy Chrome już niedługo wzbogaci się o automatyczne wyciszanie powiadomień podczas udostępniania ekranu. Wszystko w celu zwiększenia prywatności w momencie wygłaszania prezentacji bądź pokazywania innej dowolnej treści z poziomu przeglądarki.

Nowość będzie działać tak, jak zapewne większość osób się już domyśla. W momencie udostępniania ekranu nie wyświetli się treść jakichkolwiek notyfikacji pokroju tych z Czatu Google, pocztowego klienta czy witryn internetowych. Pojawią się one jednocześnie w chwili zaprzestania dzielenia widoku.

google mute 1Źródło: Google

Oczywiście wszystko jest zależne od użytkownika. Jeśli zobaczymy „ukryte powiadomienie”, to nic nie stoi na przeszkodzie by kliknąć w „Pokaż wszystko”, a ukażą się wcześniej schowane szczegóły. Nie da się jednak ukryć, że nowość może okazać się naprawdę przydatna dla tych osób, które dbają o swoją prywatność.

Funkcja ma trafić do wszystkich użytkowników w ciągu nadchodzących kilku dni/tygodni. Na samym początku ucieszą się z niej oczywiście klienci Google Workspace, a dopiero potem regularni konsumenci.

Źródło: Google / Foto. pixabay.com (geralt)