Obiektyw Google z funkcją tłumaczenia offline

Piotr MalinowskiSkomentuj
Obiektyw Google z funkcją tłumaczenia offline
Jeśli kiedykolwiek korzystaliście z Obiektywu Google, to pewnie kojarzycie co najmniej kilka funkcji oferowanych przez tę usługę. Mowa o m.in. identyfikacji przedmiotów czy roślin czy tłumaczeniu tekstu znajdującego się na np. tablicy informacyjnej. Do wykonania tej ostatniej czynności niezbędne jest jednak stałe połączenie z Internetem.

Obiektyw Google ze świetną nowością

W zeszłym roku pojawiły się jednak plotki, jakoby Google planowało zaimplementować tryb offline do tłumaczeń. Przez długi czas nie byliśmy świadkami jakichkolwiek nowych wieści w tej kwestii. Jak się jednak okazuje, gigant nie zrezygnował z prac nad wyczekiwanym usprawnieniem. Zaczęło się ono pojawiać po stronie serwera w wersji beta aplikacji.

Zasada działania funkcjonalności raczej nie jest rewolucyjna i nad wyraz zaskakująca. Po prostu wystarczy przejść do ekranu wyboru języka, a obok części (na razie nie wszystkich) pozycji pojawi się specjalny przycisk „Pobierz”. Z serwerów Google pobrana zostanie wtedy paczka językowa umożliwiająca korzystanie z dobrodziejstw Obiektywu bez dostępu do sieci.

obiektyw google tlum 1Źródło: 9to5google

Nie da się ukryć, iż taki zabieg może okazać się zbawienny zwłaszcza podczas zagranicznych podróży. Jeśli akurat nie będziemy mieli okazji do np. podłączenia się do otwartej sieci Wi-Fi, to opcja tłumaczenia offline z pewnością pomoże przy chociażby rozumieniu menu w restauracji czy opisu jakiegoś zabytku.

Nie wiadomo kiedy nowość trafi do wszystkich użytkowników. Znajduje się ona na razie w kanale beta, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: 9to5google / Foto. Google 

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.