Instalki.pl » Aktualności » Software » Obiektyw Google z funkcją tłumaczenia offline
Wtorek, 26 Styczeń 2021 12:16, Wpisany przez Piotr Malinowski
lens google tlum 2
Nareszcie!

Jeśli kiedykolwiek korzystaliście z Obiektywu Google, to pewnie kojarzycie co najmniej kilka funkcji oferowanych przez tę usługę. Mowa o m.in. identyfikacji przedmiotów czy roślin czy tłumaczeniu tekstu znajdującego się na np. tablicy informacyjnej. Do wykonania tej ostatniej czynności niezbędne jest jednak stałe połączenie z Internetem.

Obiektyw Google ze świetną nowością


W zeszłym roku pojawiły się jednak plotki, jakoby Google planowało zaimplementować tryb offline do tłumaczeń. Przez długi czas nie byliśmy świadkami jakichkolwiek nowych wieści w tej kwestii. Jak się jednak okazuje, gigant nie zrezygnował z prac nad wyczekiwanym usprawnieniem. Zaczęło się ono pojawiać po stronie serwera w wersji beta aplikacji.

Zasada działania funkcjonalności raczej nie jest rewolucyjna i nad wyraz zaskakująca. Po prostu wystarczy przejść do ekranu wyboru języka, a obok części (na razie nie wszystkich) pozycji pojawi się specjalny przycisk „Pobierz”. Z serwerów Google pobrana zostanie wtedy paczka językowa umożliwiająca korzystanie z dobrodziejstw Obiektywu bez dostępu do sieci.

obiektyw google tlum 1Źródło: 9to5google

Nie da się ukryć, iż taki zabieg może okazać się zbawienny zwłaszcza podczas zagranicznych podróży. Jeśli akurat nie będziemy mieli okazji do np. podłączenia się do otwartej sieci Wi-Fi, to opcja tłumaczenia offline z pewnością pomoże przy chociażby rozumieniu menu w restauracji czy opisu jakiegoś zabytku.

Nie wiadomo kiedy nowość trafi do wszystkich użytkowników. Znajduje się ona na razie w kanale beta, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: 9to5google / Foto. Google