Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google z interfejsem lepiej przystosowanym do większych ekranów
Niedziela, 24 Styczeń 2021 12:46, Wpisany przez Piotr Malinowski
zdjecia google tablet ods 3Drobna, lecz ważna zmiana.

Zdjęcia Google to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych aplikacji pozwalających na przechowywanie zdjęć w chmurze i ich bezpośrednią edycję. W tamtym roku doczekała się dosyć gruntownego odświeżenia – postawiono na minimalizm i intuicyjny interfejs.

Zdjęcia Google z rewolucją na tabletach


Aplikacja niedługo doczeka się kolejnych zmian w estetyce. Jak zauważyła część użytkowników, wersja mobilna usługi zaczęła wyglądać nieco inaczej na tabletach z systemem Android. Do tej pory interfejs nie był w pełni przystosowany do większych ekranów. Wyglądał mniej więcej tak:

zdjecia google tablet ods 1Źródło: 9to5google

Trudno mówić o intuicyjności, gdy najważniejsze funkcje nie są w zasięgu ręki. Mowa o opcji wyszukiwania czy po prostu o rozmieszczeniu części elementów. Teraz ma się to zmienić. Przede wszystkim postanowiono zaimplementować boczny pasek, z poziomu którego można przejść do m.in. sekcji „Eksploruj”, „Udostępniane”, „Biblioteka”, „Na urządzeniu”, „Narzędzia, „Archiwum” czy „Kosz”.

Dodatkowo obok loga Zdjęcia Google pojawiła się możliwość wyszukania grafik i filmów po miejscu czy czasie wykonania. Obok ikony konta zobaczyć można teraz także przycisk pozwalający na przesłanie plików. Co tu dużo mówić – aplikacja wygląda po prostu o wiele lepiej.

zdjecia google tablet ods 2Źródło: 9to5google

Warto zaznaczyć, iż mówimy wyłącznie o wersji na urządzenia z Androidem. Data debiutu odświeżonego interfejsu nie została jednak podana – wygląda na to, że trwają dopiero jego testy. Jeszcze mniej wiadomo o odsłonie na sprzęty z iOS na pokładzie. Pozostaje oczekiwać na oficjalne ogłoszenie przez giganta.

Źródło: 9to5google/ Foto. Google