Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge z ważną aktualizacją. Zobacz najnowsze zmiany
Piątek, 22 Styczeń 2021 15:52, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft edgeNa takie zmiany czekałem.

Jeżeli zmiany dokonywane na przestrzeni ostatnich miesięcy w obrębie przeglądarki internetowej Microsoft Edge jakimś cudem nie przekonały Cię do tego, aby ją wypróbować, być może tym razem się uda. Gigant z Redmond jeszcze w styczniu chce wydać dużą aktualizację swojego zyskującego szybko popularność narzędzia. Wśród nowości znajduje się wiele użytecznych funkcji.

Microsoft Edge z nowymi motywami


Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych przeglądarek, zmiana motywów w Edge powoduje modyfikację m.in. kolorów kart i obrazów tła nowych stron kart. Wiele elementów interfejsu pozostaje niezmienionych, ale wybranie innego motywu to wciąż najlepszy, najszybszy i najłatwiejszy sposób na personalizację wyglądu przeglądarki internetowej. Od teraz do wyboru będą aż 24 zróżnicowane motywy zatwierdzone przez Microsoft, a wraz z nimi zadebiutują nowe ikony współgrające doskonale z systemem Fluent Design, znanym z innych produktów tej firmy.Usypianie kart to mniejsze zużycie RAM i CPU


Eksperymentalna funkcja "sleeping tabs", czyli usypiania kart trafi w końcu do stabilnej wersji Microsoft Edge. Dzięki niej użytkownik może czasowo odrzucić otwarte karty, które zostaną automatycznie przywrócone przez program, po upływie określonego czasu. Microsoft podaje, że zamrożone karty będą miały deaktywowane swoje zadania.

Nowa funkcja usypiania kart zmniejsza zużycie pamięci RAM i zasobów procesora przez przeglądarkę Edge. | Źródło: Microsoft

Novum pomoże zmniejszyć zużycie pamięci RAM w systemie Windows 10 nawet o 32%, zużycie procesora o 37%, a także wydłuży czas pracy na baterii laptopów, których użytkownicy postawią na korzystanie z Edge.

Nowy generator haseł


W tym miesiącu do Edge trafi generator haseł, który pomoże internautom zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie surfowania po Internecie. Dzięki generatorowi haseł Microsoft Edge automatycznie zasugeruje bezpieczne hasło, gdy użytkownik postanowi zmienić istniejące hasło lub zarejestruje się w nowej usłudze. Korzystasz z kilku haseł do wszystkich usług? Przestań, menadżery haseł sprawiają, że nie musisz pamiętać każdego hasła i możesz pozwolić sobie na komfort ustawiania unikalnego kodu dla każdej z witryn.


Losowo generowane, bezpieczne hasła poprawiają bezpieczeństwo korzystania z zasobów sieci. | Źródło: Microsoft

Wraz z zapobieganiem śledzeniu, do przeglądarki trafią także wkrótce Microsoft Defender SmartScreen i monitor skradzionych haseł.

Microsoft Edge - pobierz najnowszą wersję


Najnowszą wersję przeglądarki Microsoft Edge pobierzesz zawsze za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania. Znajdziesz w niej również wersje rozwojowe, które pozwolą Ci uzyskać wgląd w nowości jeszcze przed debiutem stabilnej wersji programu.


Źródło: blogs.windows.com