Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10X działa szybciej niż Windows 10. Sprawdź sam (wideo)
Piątek, 22 Styczeń 2021 13:13, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10x surface pro 7Zaskoczenie?

Im bliżej oficjalnego, rynkowego debiutu Windows 10X, który to firma Microsoft planuje na wiosnę tego roku, tym więcej informacji na jego temat do nas dociera. Ostatnio widzieliśmy na przykład, że zdolni deweloperzy zmusili system do pracy na MacBooku i smartfonie Lumia 950XL. O ile do tej pory mogliśmy podziwiać głównie statyczne obrazy prezentujące wygląd interfejsu Windows 10X, to tym razem możemy zobaczyć go w akcji na krótkim materiale wideo.

Jak działa Windows 10X? Wygląda na to, że świetnie


Początkowo Windows 10X miał działać wyłącznie na dwuekranowych urządzeniach, jednakże Microsoft z czasem podjął decyzję o rozwijaniu go z myślą także o tradycyjnych laptopach. Za sprawą internauty o pseudonimie ADeltaX obejrzycie dziś, jak omawiany tu OS działa na wyposażonym w dotykowy ekran laptopie Surface Pro 7. Uruchomienie systemu było możliwe dzięki przeportowaniu istniejących sterowników do systemu Windows 10X, a następnie włączeniu obsługi podstawowych funkcji, takich jak Windows Hello, czy też kamerki.

Deweloper wykorzystał wersję systemu Windows 10X, która niedawno wyciekła do sieci. Widać, że mimo że jest to wersja rozwojowa, wszystko działa płynnie. Windows 10X zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami obsługuje na razie wyłącznie aplikacje UWP i PWA - wsparcie dla Win32 pojawi się w późniejszym czasie.Nie wiem czy też odnosicie takie wrażenie, ale Windows 10X wydaje się działać sprawniej i płynniej niż Windows 10. Powinien sprawdzać się doskonale na ultraprzenośnych laptopach wyposażonych w dotykowe ekrany.

Pamiętajcie o tym, że Windows 10X tworzony jest jako pewnego rodzaju alternatywa dla Chrome OS i pojawi się oficjalnie jedynie na nowych urządzeniach. Nie jestem przekonany co do tego, czy Windows 10X można rozpatrywać jako system realnie użyteczny w zaawansowanych, profesjonalnych działaniach.

Sprawdź Windows 10X - to możliwe


Jeśli jesteś bardzo ciekaw tego jak wygląda i działa Windows 10X, skorzystaj z naszej bazy oprogramowania. Znajdziesz w niej Windows 10X Emulator Image, czyli opcjonalny pakiet zawierający narzędzie Microsoft Emulator oraz obraz systemu Windows 10X. Dzięki paczce przetestujesz nowy system Microsoftu za pomocą emulacji, bez potrzeby wykorzystania dodatkowego fizycznego urządzenia z systemem operacyjnym.


Źródło: YouTube