Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 będzie wyglądał jak macOS. Zobacz nowy interfejs
Sobota, 23 Styczeń 2021 13:37, Wpisany przez Maksym Słomski
Windows 10 odmienionyIdzie nowe.

Ewolucja wyglądu Windows 10 postępuje w bardzo wolnym tempie. Ostatnią większą zmianą w OS-ie debiutującym jeszcze w połowie 2015 roku było nowe Menu Start, a użytkownicy systemu oczekują czegoś więcej. Pisaliśmy już jak wyglądał będzie nowy pasek zadań w Windows 10, a odrobinę uwagi poświęciliśmy również Centrum Akcji i planowanych w nim na ten rok nowościach. Tym razem nieco uwagi poświęcimy modernizacji interfejsu, który na myśl przywiedzie Windows 7, Vistę oraz... mac OS

Windows 10 nabierze opływowych kształtów


Microsoft używał już zaokrąglonych rogów w różnych elementach interfejsu w systemach Windows, ale znane m.in. z Aero wizualia zostały porzucone na rzecz ostrych narożników z Metro i Fluent Design. Producent rozważa powrót do dawnych czasów, czym pochwalił się za pośrednictwem swojego konta w serwisie Github. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, Microsoft dodaje zaokrąglone rogi, nie porzucając przy tym stylu Fluent Design.

nowe ui windows 10

Oprócz zmian wyglądu podstawowych elementów interfejsu, Microsoft planuje również porzucić ostre narożniki w oknach aplikacji Windows 10 - Ustawieniach, Muzyce, Zdjęciach i innych rozwijanych przez siebie aplikach.

Gigant z Redmond rozważa też zmianę interfejsu menu wysuwanych w aplikacjach domyślnych Windows. Aktualizacja szaty graficznej tych modułów ma na celu zapewnienie chociażby takiego oto efektu:Kiedy nowy interfejs Windows 10?


Nowe ulepszenia interfejsu użytkownika systemu Windows 10 zaczną pojawiać się w wersjach preview dostępnych dla członków programu Windows Insider na przestrzeni najbliższych miesięcy. Do wszystkich użytkowników systemu trafią przy okazji planowanej na drugą połowę roku aktualizacji Windows 10 21H2.

Źródło: Github 1, 2