Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox 85 na Androida z łatwiejszym dostępem do rozszerzeń
Czwartek, 21 Styczeń 2021 18:15, Wpisany przez Piotr Malinowski
mozilla rozszerzenia 23e
Nareszcie!

Rozszerzenia do przeglądarek internetowych często pozwalają na ulepszenie wrażeń płynących z przeglądania sieci. Nie tylko na komputerze, ale także na smartfonach czy tabletach. Jak się okazuje, Mozilla postanowiła właśnie ułatwić nieco proces instalacji dodatków w mobilnej wersji swojej usługi.

Mobilny Firefox z ważnym usprawnieniem


Obecnie w celu instalacji rozszerzenia należy przejść do specjalnego Menadżera rozszerzeń i dopiero tam rozpocząć cały proces. Wersja 85 przeglądarki na Androida pozwoli na instalację wtyczek bezpośrednio ze strony „addons.mozilla.org”. Z tego faktu zapewne najbardziej ucieszą się osoby użytkujące Firefoxa stacjonarnie. Tam bowiem instalacja przebiega tak samo.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że baza rozszerzeń nie jest zbyt pokaźna. Mówimy bowiem jedynie o kilkunastu pozycjach. Wszystko to ze względu na sierpniowy debiut nowego silnika przeglądarki. Deweloperzy wciąż się uczą i poznają oprogramowanie, więc proces tworzenia usprawnień jest dosyć powolny.

addony mozilal 1Źródło: Mozilla

Mozilla obiecuje jednak, że nadchodzące miesiące będą dosyć dynamicznym czasem jeśli chodzi o optymalizację zarówno silnika, jak i rozszerzeń. Trzymamy za słowo! Kiedy jednak na dedykowanej stronie pojawi się opcja instalacji dodatków na Androida?

Podana została data 25 stycznia. Wtedy też zadebiutuje Firefox 85 dostępny dla wszystkich użytkowników. Przypominamy przy okazji, iż na przestrzeni kilku ostatnich dni mieliśmy do czynienia z naprawdę ogromnym wysypem informacji na temat nowej desktopowej wersji Firefoxa 85.

Źródło i foto: Mozilla