Instalki.pl » Aktualności » Software » Battle.net został gruntownie przebudowany. To pierwsza taka aktualizacja od lat
Piątek, 15 Styczeń 2021 14:28, Wpisany przez Piotr Malinowski
blizzard launcher 3Wygląda świetnie.

Jeśli jesteście fanami gier Blizzarda, to na swoim komputerze z pewnością posiadacie aplikację Battle.net. Jest to jeden z najstarszych launcherów, którego korzenie sięgają premiery pierwszej odsłony sagi Diablo. Jak się okazuje, już niedługo przejdzie on widoczną metamorfozę. Chciałoby się rzec – nareszcie!

Launcher od Blizzarda z rewolucyjną aktualizacją


Ostatnie odświeżenie usługi miało miejsce kilka lat temu. Wtedy też została ona przystosowana do współczesnych standardów i w końcu stała się estetyczna. Do ideału jednak dużo brakowało, a sam interfejs zdążył się już nieco zestarzeć. Na szczęście niedługo będziemy świadkami debiutu ogromnej aktualizacji launchera.

Blizzard opublikował dwa poglądowe zrzuty ekranu oraz przedstawił skrótowo najważniejsze zmiany. Jak możemy zobaczyć poniżej, dostęp do gier oraz funkcji będzie znacznie ułatwiony. Wszystkie akcje wykonamy tak naprawdę z poziomu ekranu głównego.

blizzard launcher 1Źródło: Blizzard

blizzard launcher 2
Źródło: Blizzard

Najważniejszymi usprawnieniami w nowym kliencie będą:

·   Ulepszona nawigacja i układ aplikacji – dzięki dodawaniu gier do ulubionych i zmienianiu ich rozmieszczenia jeszcze szybciej dostaniecie się do wybranych tytułów.
·   Znacznie bardziej rozbudowana sekcja wiadomości i zawartości gier w widoku całej strony.
·   Zupełnie odświeżony panel społecznościowy, dzięki któremu w zakładce każdej gry wyświetlani są wasi znajomi i ich aktywność.
·   Znaczące udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Nawigacja w aplikacji może się odbywać w większości z użyciem wyłącznie klawiatury. Zwiększyliśmy także wsparcie dla czytników głosowych ekranu oraz poprawiliśmy kontrast kolorów.
·   Nowe, skonsolidowane centrum powiadomień dla wiadomości i stanu pobierania gier.

Do tej pory nowa wersja desktopowej aplikacji znajdowała się w fazie beta testów. Teraz została powszechnie zaimplementowana w Ameryce Północnej. Do reszty regionów trafi w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło i foto: Blizzard