Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka w aplikacji Google zyskała „nowe życie”
Piątek, 15 Styczeń 2021 14:07, Wpisany przez Piotr Malinowski
google przegladarka 1Przeprojektowanie usługi.

Aplikacja Google to przede wszystkim świetny sposób na szybkie przejrzenie najnowszych wieści ze świata, sprawdzenie aktualnej pogody czy wyszukanie najpotrzebniejszych informacji. Osoby korzystające z podstawowej usługi giganta z pewnością kojarzą sekcję „Discover”.

Google usprawnia swoją podstawową aplikację


Znajdują się tam odnośniki do niedawno opublikowanych i najciekawszych artykułów. Kliknięcie w nie powoduje uruchomienie niestandardowej przeglądarki. Jeszcze w zeszłym roku działo się to za pośrednictwem tzw. Chrome Custom Tabs, lecz Google zdecydowało się na zaimplementowanie odrębnego narzędzia w celu zwiększenia szybkości i przejrzystości.

Cóż, czy to się udało? Nie do końca. Wdrożony interfejs wydawał się skrajnie typowy i niezbyt intuicyjny. Jak się jednak okazuje, już niedługo niestandardowa przeglądarka zostanie przeprojektowana tak, by spełniać oczekiwania konsumentów i po prostu prezentować się nowocześnie oraz minimalistycznie.

google przegladarka projekt 1Źródło: 9to5google

W wersji beta aplikacji Google odkryto nowy wygląd funkcji. Co się zmieniło? Przede wszystkim pojawił się specjalny pasek narzędzi u dołu ekranu. Znajdują się tam opcje do tej pory obecne w prawym górnym rogu interfejsu. Mowa o rozwijanym menu „Więcej”, z którego to poziomu możemy odświeżyć stronę, otworzyć ją w Chrome czy przejść do ustawień. Nie zabrakło także przycisku pozwalającego na udostępnienie przeglądanej właśnie witryny.

Co jednak najważniejsze, w końcu zdecydowano się na dodanie możliwości cofania się do poprzednio oglądanego serwisu oraz powrotu do tego dopiero co zamkniętego. Dzięki temu możemy nareszcie nazwać to narzędzie (prawie) pełnoprawną przeglądarką.

Nie wiadomo kiedy przeprojektowana usługa trafi do wszystkich użytkowników. Na razie trwają jej testy, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: 9to5google / Foto. pixabay.com (geralt)