Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak namierzyć smartfon Xiaomi? Użyj funkcji "Znajdź telefon" w MIUI [poradnik]
Czwartek, 14 Styczeń 2021 16:25, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
Xiaomi znajdz telefon MIUI
Jak z niej skorzystać?

Wielu z Was na pewno miało nieprzyjemną sytuację, w której nie mogliście znaleźć smartfona z MIUI na pokładzie. Najczęściej gubimy telefony w domu, jednak zdarza się, że zostawimy go gdzieś na zewnątrz. Co wtedy?

Xiaomi zatroszczyło się o zaimplementowanie lokalizatora. Pokażę Wam, jak z niego korzystać na podstawie MIUI 12.

Włączamy "Znajdź urządzenie"


Funkcja znajduje się w ustawieniach smartfona. Przechodzimy do Konta Xiaomi, a następnie wybieramy Chmurę. Ukaże nam się główne okno ustawień chmury wraz z czterema kafelkami. Jednym z nich jest "Znajdź urządzenie". O ten nam chodzi.

Xiaomi znajdz telefon MIUIFoto: własne

Jeśli funkcja jest wyłączona, to należy uruchomić przycisk zlokalizowany u dołu ekranu. Jest to dosyć newralgiczna czynność, więc MIUI wymaga podania hasła do konta, na które jest zalogowany smartfon. Jeśli otrzymujemy poniższy monit, to znaczy, że operacja zakończyła się sukcesem.

Xiaomi znajdz telefon MIUIFoto: własne

Szukamy smartfona


"Znajdź urządzenie" wiąże nasze konto Xiaomi z lokalizacją urządzenia. Możemy ją sprawdzić przez dedykowaną stronę.

Xiaomi znajdz telefon MIUIFoto: własne

Wchodzimy na i.mi.com. Logujemy się na konto Xiaomi (te same, co na zagubionym smartfonie). W wyświetlonym ekranie wybieramy "Znajdź urządzenie". System próbuje zlokalizować urządzenie, jednak w moim przypadku mapka pojawiła się dopiero po wybraniu urządzenia w prawym, górnym rogu.

Xiaomi znajdz telefon MIUIFoto: własne

"Znajdź urządzenie" powinno zlokalizować nasz smartfon. Funkcja korzysta z map Google, więc widok jest znajomy. W moim przypadku smartfon został znaleziony, jednak lokalizacja nie jest w pełni dokładna, a jedynie szacunkowa. Mimo wszystko lepsze to niż nic - przynajmniej wiadomo, gdzie szukać.

Xiaomi znajdz telefon MIUI 7Foto: własne

W poszukiwaniach zdecydowanie pomaga opcja uruchomienia dźwięku, która zdalnie odtwarza piszczący, wysokotonowy dźwięk w krótkich odstępach czasu. Użytkownik ma także możliwość zablokowania smartfona, a w skrajnym wypadku całkowitego wyczyszczenia pamięci. Nic dziwnego, że Xiaomi umożliwiło taką opcję. Często dane są cenniejsze niż urządzenie, na którym są przechowywane.

Kiedyś to działało słabo


Pamiętam, że lata temu próbowałem skorzystać z funkcji "Znajdź urządzenie", jednak bez powodzenia. Oprogramowanie cały czas pokazywało, że mój smartfon wylądował gdzieś na dalekim Pacyfiku - i to na chińskich mapach. Jak widać dużo się od tamtego czasu zmieniło.

Zobacz również: Optymalizacja MIUI 12. Jak odciążyć system i przyspieszyć smartfon? Poradnik

Źródło: Opracowanie własne