Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 z nowym modułem pogody i informacjami drogowymi dla kierowców
Czwartek, 14 Styczeń 2021 12:28, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 nowa pogodaJest też inna ważna nowość.

Jakiś czas temu Microsoft oficjalnie ogłosił, że pracuje nad nowym paskiem zadań w Windows 10. O tym jak działa i prezentuje się ten jeden z podstawowych elementów interfejsu popularnego OS-u, pisaliśmy 11 stycznia. Dziś chciałbym ponownie uchylić rąbka tajemnicy i przybliżyć Wam kolejne szczegóły na jego temat. Nowość testować już mogą członkowie programu Windows Insider z Dev Channel, więc w nadchodzących dniach należy spodziewać się większej liczby podobnych informacji.

Nowy pasek zadań w Windows 10 z ładnym widgetem pogodowym


Przypominam, że największą z innowacji na pasku zadań stanowi moduł "News and Interests", czyli "Nowości i Zainteresowania", który jest swoistym odpowiednikiem kanału aktualności Google z urządzeń mobilnych z systemem Android. Do tej pory dowiedzieliśmy się chociażby tego, że kanał opiera swoje działanie m.in. o Windows Search i asystenta głosowego Cortana oraz ma za zadanie pokazywać użytkownikom spersonalizowane informacje na różne tematy.

Wraz z kompilacją 21292 Microsoft przeniósł kanał wiadomości na jeszcze wyższy poziom, dodając obsługę pełnoprawnego raportu pogodowego. Widget pogodowy został wbudowany w menu wysuwane i aby uzyskać do niego dostęp wystarczyć kliknąć na kafelek pogody. Dzięki temu zaprezentowane zostaną alerty pogodowe aktualizowane na bieżąco w ciągu dnia.

pogoda windows 10 1
Nowy interfejs Windows 10. Tutaj nowy pasek zadań z kanałem wiadomości News and Interests. | Źródło: Windows Latest

Novum stanowi fakt, że karta pogodowa może być teraz wyświetlana również w widoku całostronnicowym. W obrębie tego interfejsu prezentowane są dane związane z temperaturą, prędkością wiatru oraz wilgotnością powietrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klikać na detale i wyświetlać jeszcze bardziej szczegółowy widok z interaktywną mapą w przeglądarce internetowej.

pogoda windows 10 2
Nowy widok aplikacji Pogoda w trybie całostronnicowym w Windows 10. | Źródło: Windows Latest

Czytaj także: Pasek zadań w Windows 10 z boku ekranu? To najlepsze miejsce

Moduł z natężeniem ruchu drogowego to kolejna z nowości


Oprócz ulepszonego kanału wiadomości i informacji pogodowych Microsoft pracuje również nad nową kartą o nazwie Traffic, która będzie miała za zadanie dostarczać ostrzeżeń o ruchu drogowym, mapę natężenia ruchu w okolicy użytkownika, a nawet pozwoli uzyskać dostęp do kamer drogowych w wybranych lokalizacjach. Niestety, zanosi się na to, że funkcja ta nie zadebiutuje prędko w Polsce.

Wiadomości, pogoda i komunikaty drogowe wyświetlą się po kliknięciu na ikonę pogody na pasku zadań.

Źródło: Microsoft, Windows Latest